Senzacija u Belorusiji! BATE srušio Arsenal

Europa League 14. feb 201918:53 > 18:56
Mike Hewitt, Getty Images Sport

Fudbaleri BATE Borisova priredili su pravu senzaciju u prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope pošto su na svom terenu savladali Arsenal rezultatom 1:0!

Tobdžije je srušio Dragun pogotkom u 45. minutu. Staševič je sjajno centrirao sa desne strane, a vezista BATE sjajno skočio i sa desetak metara zakucao loptu iza leđa Čeha.

Domaći su odigrali sjajan meč protiv favorita iz Londona i može se reći da su zasluženo slavili. Pre gola Draguna, bivši fudbaler Crvene zvezde Nemanja Milić imao je sjajnu priliku. Milić je prihvatio loptu posle centaršuta i šutirao snažno, ali pored gola.

U nastavku je Staševič mogao do pogotka. Posle odličnog prodora ušao je u šesnaesterac i gađao dalji ugao, međutim, Čeh je odlično reagovao.

Arsenal, koji je igrao praktično u najjačem sastavu, ne računajući izostanak Obamejanga i Toreire, kontrolisao je igru tokom svih 90 minuta, imao veći posed i inicijativu, ali od toga nije dobio nikakvu konkretnu korist.

Odbrana BATE izdržala je nekoliko opasnih napada gostiju. Lakazet je  u 56. minutu uspeo i da postigne gol, koji je poništen zbog ofsajda, a u međuvremenu je pretio u još par navrata. Dve izgledne prilike imao je i Sead Kolašinac, međutim, u obe je šutirao neprecizno.

Lakazet je na kraju i isključen iz igre u 85. minutu zbog oštrog protesta kod srpskog sudije Srđana Jovanovića.

Revanš se igra 21. februara u Londonu.

U utakmici između Lacija i Sevilje slavili su gosti rezultatom 1:0, a strelac je bio Visam Ben Jeder u 22. minutu.

Španska ekipa je pokrenula brzu kontru preko Eskudera po levoj strani, Pablo Sarabija je dobio loptu u prostor i poslao je u peterac, gde je Visam Ben Jeder rutinski savladao Strakošu.

Sevilja je od prvog minuta igrala znatno bolje, Lacio nije uspevao da izađe na kraj sa kontranapadima Andalužana, a posle nekoliko propuštenih prilika Andrea Silve i Ben Jedera viđen je vodeći gol za goste.

Samo nekoliko minuta kasnije, nebeskoplavi su mogli do izjednačenja. Marušić je utrčao sjajno po desnoj strani u šesnaesterac, dobio loptu, ali je iz raskoraka šutirao i „probio“ Vaclika, međutim, Kjer je sjajno reagovao sa gol linije.

Do poluvremena je nastavo veliki problem za domaće. Luis Alberto je zbog povrede morao van terena, a u igru je ušao Durmisi. Izlaskom Španca, Lacio je ostao bez jedinog kreativca u ekipi, pošto su van tima je van tima zbog povrede bio i Sergej Milinković-Savić.

Tu nije bio kraj mukama za Simonea Inzagija. Na poluvremenu je iz igre morao i Marko Parolo, a u 57. minutu i Bastos. Obojica zbog povrede.

Kad je o dešavanjima na terenu reč, Italijani su nešto konkretnije ušli u drugi deo, koristivši Seviljinu nezainteresovanost za napad. Iz takve igre mogli su i do poravnanja u 55. minutu, ali je udarac Kaiseda završio pored stative.

Plan Sevilje da odbrani stečenu prednost bio je više nego jasan. Andalužani su zatvorili sve prilaze golu i pokušavali preko kontri. Na taj način su mogli i do drugog pogotka. Sarabija je šutirao sa leve strane, ali je Felipe odlično reagovao i blokirao.

Sredinom drugog dela gosti su imali još jednu šansu, preko Silve, međutim, udarac mladog Portugalca završio je preko prečke.

Na drugoj strani, Radu i Leiva su u finišu utakmice propustili poslednju priliku da svom timu donesu povoljniji rezultat pred revanš.

Benfika je pobedila Galatasaraj u Istanbulu sa 2:1 i napravila veliki korak ka osmini finala. Salvio u 27. i Seferović u 64. bili su strelci za Orlove, dok je jedini gol za Galatu dao Lujindama u 54.

I milanski Inter je jednom nogom praktično u narednoj rundi, pošto je bio bolji od Rapida u Beču sa 1:0. Lautaro Martines iz penala u 39. minutu doneo je Neroazurima važan trijumf.

Duel Rena i Betisa završen je bez pobednika – 3:3. Domaći su vodili 2:0, pa 3:1, ali su Španci uspeli da dođu do aktivnog rezultata pred revanš zahavaljujući golu Lainesa u 90. minutu.

Unu u 2, Garsija autogolom u 10. i Ben Arfa u 45+3. iz penala pogađali su za Francuze, dok su strelci za Betis bili još Lo Selso u 32. i Sidnej u 62.

Remi je viđen i u duelu Olimpijakosa i Dinamo Kijeva – 2:2. Pirejci su poveli preko Hasana u devetom, Bujalski je poravnao u 28. da bi prednost domaćima vratio Dijas u 40.

Konačan rezultat postavio je Verbič u 90. minutu.

Utakmice Krasnodar – Leverkuzen i Slavija – Genk završene su bez pobednika i golova.

Tok duela iz Rima pratite uživo na Sport Klubu.