Getty Images/Stuart Franklin

14.02.2019 | 21.07 > 22:51

Iz 2 u 1: Plzenj okrenuo Dinamo, Pernica junak

GNK Dinamo Zagreb

Fudbaleri Viktorije Plzenj savladali su zagrebački Dinamo na svom terenu, u prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope, posle preokreta 2:1.

Dinamo Zagreb

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Zagrepčani su od 41. minuta imali vođstvo, pogotkom Olma, da bi Česi u drugom poluvremenu uspeli da dođu do trijumfa.

Najzaslužniji za to bio je dvostruki strelac Ludek Pernica. Defanzivac Plzenja je mrežu Modrih tresao u 54. i 83. minutu i tako doneo svom timu povoljan rezultat pred revanš u Hrvatskoj sledeće nedelje.

Zagrepčani su motivisano ušli u duel sa Viktorijom, a posebno raspoložen u uvodnim minutama bio je Olmo.

Kako je vreme odmicalo, domaći su uspostavili kontrolu. Prvi put su zapretili u 15. minutu preko Kovarika, čiji je udarac otišao preko gola, da bi nešto kasnije Bogelov pokušaj glavom bio neprecizan.

U tim trenucima, žuti karton zbog oštrog prekršaja dobio je desni bek Modrih Stojanović i on će zbog toga propustiti revanš na Maksimiru. Nešto ranije, i fudbaler Čeha Hubnik na isti način je "isključio" sebe iz duela u Zagrebu.

U 36. minutu, Zagrepčani su imali odličnu šansu da povedu, ali je udarac Petkovića sa desetak metara blokirao Hubnik.

Samo pet minuta kasnije Petković se našao u ulozi asistenta i tad spasa za češkog predstavnika nije bilo. Napadač Dinama je sjajno proigrao Olma u 41, a ovaj maestralno "bocnuo" loptu preko Kozačika sa nekih 12 metara.

Od starta drugih 45 minuta domaći sastav je zaigrao znatno konkretnije, i takva igra mu je donela izjednačenje.

Igrao se 54. minut, Dinamo je izgubio loptu na sredini terena, sevnula je brza kontra Plzenja, Bogel je centrirao do Pernice, a ovaj sa pet metara neometan savladao Livakovića.

Modri su nedugo zatim mogli da dođu do novog vođstva, Oršić je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla malo pored stative.

Opasno je pred golom hrvatskog tima bilo u 76. minutu. Viktorija je imala korner, Bogel je pobegao obrani, međutim, njegov udarac glavom nije bio precizan.

Sreća je tad pogledala Zagrepčane, ali spasa nije bilo u 83. minutu. Ponovo su domaći imali korner, loptu je sa prve na drugu stativu prebacio Pročaska, a tamo se našao Pernica i postavio konačan rezultat.

Viktoria Plzenj (4-2-3-1): Kozačik - Havel, Pernica, Hubnik (c), Kovarik - Horava, Hrošovsko - Ekpai, Čermak, Kajamba - Bogel;

Dinamo Zagreb (4-3-3): Livaković - Stojanović, Theophile, Dilaver, Leovac - Gojak, Ademi (c), Olmo - Šitum, Petković, Oršić

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem sajtu.