LE: Jović za Kostića – gol! Trijumf Čelsija i Napolija

Europa League 14. feb 201923:04 > 23:06
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Šahtjora i Ajntrahta iz Frankfurta remizirali su u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige Evrope rezultatom 2:2, a drugi gol Nemaca bio je delo srpskog dvojca Luke Jovića i Filipa Kostića.

Igrao se 50. minut meča u Harkovu, kad je Jović sjajno prošao po desnoj strani i još bolje centrirao na drugu stativu do Kostića. Brzonogom krilnom igraču nije bilo teško da sa pet metara glavom zatrese mrežu i dovede Orlove do vođstva 2:1.

Radost gostiju, ipak, nije dugo trajala, pošto je Šahtjor preko Taisona u 67. poravnao i postavio konačan rezultat.

Pre toga, Ajntraht je poveo sa 1:0 pogotkom Hintergera u sedmom minutu, na centaršut Rodea, da bi gol za 1:1 dao Marlos iz penala u 10.

Revanš je na programu sledećeg četvrtka u Nemačkoj.

Fudbaleri Čelsija pobedili su Malme u Švedskoj sa 2:1 i došli u dobru poziciju za plasman u osminu finala.

Plavci su poveli u 30. minutu, kad je Barkli iskoristio centaršut Pedra i poslao loptu u mrežu, da bi u 58. Olivije Žiru povisio na 2:0 posle prodora i dodavanja Vilijana.

Kakvu-takvu Nadu Šveđanima sačuvao je Kristijansen, pogotkom u 80. minutu, koji je bio kruna kontre i dodavanja Rozenberga.

Sigurni na gostovanju bili su i igrači Napolija, pošto su u Cirihu savladali domaćina sa 3:1. Napolitanci su do trijumfa došli golovima Insinjea u 12, Kaljehona u 21. i Zjelinskog u 77, da bi počasni gol za Švajcarce dao Kololi iz penala u 83.

Valensija je na strani savladala Seltik sa 2:0, golovima Čeriševa u 42. i Sobrina u 49, dok je Viljareal slavio u Lisabonu nad Sportingom 1:0. Strelac gola bio je Alfonso u trećem minutu.

Duel Klub Briža i Salburga završen je trijumfom domaćih posle preokreta. Austrijanci su poveli preko Junuzovića u 17. minutu, da bi pobedu Brižu doneli Densvil u 64. i Vesli u 81.

Revanši svih duela igraju se sledećeg četvrtka.

Pogledajte izveštaj sa utakmica igranih u 18.55 časova.