Petarda Čelsija, het - trik Žirua, Valensija u 90+3.

Čelsi, Napoli i Valensija prvi su timovi koji su obezbedili mesto u čtvrtfinalu Lige Evrope. Het - trik Žirua, Valensija u nadoknadi.

Olivier Giroud, Olivije Žiru, Pedro

Catherine Ivill/Getty Images

Čelsi je do četvrtfinala Lige Evrope došao ubedljivom pobedom na gostovanju kijevskom Dinamu gde je slavio rezultatom 5:0. Meč je obeležio Olivije Žiru koji je postigao het - trik i asistenciju.

Samo pet minuta bilo je potrebno Čelsiju da povede, a Žiruu da postigne svoj prvi gol na ovom susretu.

Nakon pola sata igre već je bilo 2:0, strelac isti, ali ovoga pute na dodavanje Markusa Alonsa. Kod prvog gola Žirua je proigrao Ruben Loftus - Čik.

U prvom minutu nadoknade u prvom poluvremenu Markus Alonso je zatresao mrežu domaćih, a Kalum Hadson Odoi zabeležio je asistenciju.

Nije se tim Mauricija Sarija zaustavio ni na ovome. U 59. minutu Žiru pogađa treći put, ovoga puta uz pomoć Vilijana za 4:0.

Tačku je na ovaj meč stavio Hadson Odoi, ali ni ovo nije moglo da prođe bez fenomenalnog Žirua koji je zabeležio asistenciju.

Napoli ide dalje i pored poraza na gostovanju Salcburgu koji je na svom terenu slavio sa 3:1 i do pobede došao nakon preokreta. U prvom meču je Napoli slavio sa 3:0 i to je bilo dovoljno za plasman u četvrtfinale.

Poveo je Napoli u 14. minutu golom Arkadijuša Milika, ali je 11 minuta kasnije izjednačio Dabur.

Salcburg se nije predavao, a to im se isplatilo u 65. minutu kad mrežu Italijana trese Guldbrandsen. Na žalost svojih navijača, domaćin do trećeg gola dolazi tek u drugom minutu nadoknade. Pogodio je Lajtgeb, ali je Napoli dalje odveo gol u gostima.

Krasnodar je u prvom meču izgubio od Valensije sa 2:1, a u četvrtfinale Lige Evrope Špance je odveo gol za 1:1 u revanšu postignut u trećem minutu nadoknade.

Dugo se čekalo na gol u ovom duelu, a u 85. minutu Sulejmanov je fenomenalno pogodio za vođstvo Krasnodara. Domaći su već videli sami sebe u četvrtfinalu, ali Gonzalo Guedeš se nije složio sa tim. Igrao se treći minuit nadoknade kada je Portugalac pogodo za izjednačenje nakon greške Krasnodara na sredini terena i odveo Valensiju dalje.

Žreb za četvrtfinale Lige Evrope biće obavljen u petak sa početkom u 13 časova.