Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images

14.03.2019 | 23.01

Kraj Dinamovih snova - 3:0 za Benfiku

Zagrebački Dinamo nije uspeo da se plasira u četvrtfinale Lige Evrope, pošto je u Lisabonu posle produžetka poražen od Benfike 3:0.

Dinamo Zagreb

Getty Images/Srđan Stevanović

Benfika je bila bolji rival, ali Dinamo se odlično branio 70 minuta. Međutim, Žonas je tada uspeo da postigne pogodak i donese svom timu dodatnih 30 minuta. U produžecima Dinamo je stvorio tri fantastične prilike, ali je Benfika postizala golove. Gavranović kod 1:0, Gojak kod 2:0 i Atijemven kod 3:0, ali usledile su kazne u vidu golova defanzivaca Fereire i Grimalda. Pride, Dinamo je u finišu prvog produžetka dobio crveni karton, zbog gluposti Petra Stojanovića koji je zbog prekršaja i potonjeg prigovora dobio dva žuta kartona.

Tok meča

Benfika je očekvano napadala, imala inicijativu i nekoliko dobrih poluprilika. Međutim, gosti iz Zagreba odlično su se branili, predvođeni golmanom Livakovićem. Uspeo je hrvatski šampion da odoli u prvih 45 minuta i ne primi gol, a na drugoj strani veoma su angažovani bili u prvom redu Andrija Živković, koji je startovao uz Ljubomira Fejsu, Pici i Rafa Silva.

Nastavila je Benfika da napada, mada je Dinamo par puta pripretio iz kontre. Međutim, konačno je domaćin uspeo da probije bedem Zagrepčana. Pici je u 70. minutu sjajno spustio glavom loptu za Žonasa, a iskusni Brazilac fenomenalno zahvatio loptu iz polu voleja i pogodio levi donji ugao Livakovića.

Benfika je želela da reši pitanje pobednika u 90 minuta, ali izdržao je Dinamo i meč je ušao u produžetak. Veliku šansu na početku produžetka propustio je za Dinamo Mario Gavranović. Kazna je usledila u 94. minutu. Pre toga odlično je intervenisao Livaković, izbacio loptu u korner, posle kog je lopta došla do Fereire, koji je sjajnim udarcem sa 20-ak metara pogodio sam ugao gola Livakovića i doveo Benfiku u vođstvo 2:0 za ukupnu prednost.

Dinamo je propustio još jednu sjajnu priliku. Nepuna dva minuta kasnije Amer Gojak se našao u sjajnoj situaciji, bio neometan na petercu, ali je šutirao pored gola. Da jedna nesreća ne ide sama, pobrinuo se Petar Stojanović, koji je u finišu prvog produžetka dobio dva žuta kartona, automatski crveni i Dinamo je ostao sa desetoricom. Benfika je to momentalno iskoristila i posle sjajnog udarca levog beka Aleksa Grimalda došla do velikih 3:0 i praktično obezbedila plasman među osam najboljih.

Imao je Dinamo u drugom produžetku fantastičnu priliku da se ipak vrati u meč, ali Nigerijac Atijemven nije uspeo da savlada golmana Vlahodimnosa u situaciji jedan na jedan. Jednostavno, to je bila treća velika prilika u produžecima, a kada se takve šanse ne iskoriste onda nije realno očekivati pobedu protiv tima kao što je Benfika.