Sari: Nisam želeo da Azar igra, Odoiju neophodan odmor

Justin Setterfield/Getty Images

Menadžer Čelsija Mauricio Sari zadovoljan je što je njegov tim ostvario pobedu protiv praške Slavije uprkos tome što nije prikazao dobar fudbal.

Plavci su pobedili u Pragu sa 1:0 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige Evrope i u revanšu će imati dobru priliku da se plasiraju u narednu rundu.

Znali smo da će biti teško, da je rival izuzetno agresivan. Suprostavili smo se na dobar način, iako nismo briljirali. Raduje me pobeda, zato što smo došli u fazu u kojoj možemo da trijumfujemo čak i ako se mučimo tokom celog meča. Sad moramo da mislimo o revanšu, koji će biti jako težak. Neophodno je da budemo obazrivi„, izjavio je Sari.

Čelsi je do trijumfa došao golom Markosa Alonsa u 86. minutu, a novinare je zanimalo zbog čega Eden Azar i Hadson-Odoi nisu startovali meč.

Belgijanac je u igru ušao u drugom poluvremenu, a mladi Englez nije dobio šansu.

Želeo sam da Azar ostane na klupi. Nisam hteo da igra ovu utakmicu i sigurno ga ne bih ubacivao da smo vodili na poluvremenu. Kad je reč o Odoiju, mislim da mu je bio potreban odmor. Planiram ga za meč sa Liverpulom za vikend, ali još nisam doneo konačnu odluku„, zaključio je Italijan.

Londonski tim gostuje Liverpulu u nedelju od 17.30 časova u 34. kolu Premijer lige, a revanš sa Slavijom zakazan je za sledeći četvrtak od 21h.