Catherine Ivill/Getty Images

11.07.2019 | 17.29 > 19:04

LE: Škupi ispustio pobedu, poraz Makedonije u Jermeniji

Fudbaleri makedonskog Škupija odigrali su nerešeno u prvom meču prvog kola kvalifikacija protiv Pjunika iz Jerevana. Meč u Jerevanu završen je rezultatom 3:3. U drugom jermensko-makedonskom okršaju slavio je Alaškert 3:1 protiv Makedonije.

lopta fudbal

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Pjunik je poveo već u četvrtom minutu susreta golom Vardanjana, koji je bio precizan sa bele tačke.

Škupi je uspeo pre odlaska na pauzu da stigne do preokreta golovima Bajramija u 26. i Ilijeskog u 43. minutu.

Bajrami se i drugi put upisao u listu strelaca u 60. minutu za vođstvo Škupija 3:1.

Nisu uspeli gosti da sačuvaju prednost, a Pjunik je do izjednačenja stigao golovima Žestokova u 80. i Manučarjana u 85. minutu.

Revanš meč na programu je za sedam dana. U drugom jermensko-makedonskom duelu Alaškert je na svom terenu bio bolji od Makedonije iz Đorče Petrova. Jermeni su slavili 3:1 a poveli su preko Nikite Tankova u 16. minutu. Izjednačenje je gostima doneo Alen Jašaroski u 52. minutu, a novo vođstvo Alaškertu jedan od trojice srpskih igrača u timu Danilo Sekulić u 66. minutu. Konačnih 3:1 postavio je u 82. minutu autogolom Brazilac Bijanor.

Revanš u Severnoj Makedoniji biće odigran za sedam dana.