Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images

11.07.2019 | 21.10

Veliki trijumf Radnika nad Spartakom, ubedljiv Zrinjski

U prvim mečevima prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope predstavnici Bosne i Hercegovine Radnik iz Bijeljine i mostarski Zrinjski ostvarili su pobede i napravili veliki korak ka plasmanu u narednu rundu.

FK Radnik Bijeljina

FK Radnik Bjeljina

Ekipa iz Bijeljine dočekala je u Banjaluci Spartak iz Trnave, koji je prošle sezone učestvovao u grupnoj fazi drugog po renomeu takmičenja pod pokroviteljstvom UEFA. Iako je Radnik tek naknadno upao u kvalifikacije za Ligu Evrope, zbog suspenzije Olimpika iz Sarajeva, pokazao se izuzetno spremnim za prvo evropsko iskušenje. Domaćin je poveo u 34. minutu golom Nedima Mekića. Konačnih 2:0 i sjajan rezultat pred revanš u Trnavi postavio je Velibor Đurić u 48. minutu.

Zrinjski je u gostima bio bolji od predstavnika Severne Makedonije 3:0. Golove su postigli Irfan Hadžić u 12, Staniša Mandić u 28. i Miljan Govedarica u 55. minutu. Posle ovog rezultata revanš meč u Mostaru praktično će biti formalnost. Ipak, pozitivan utisak pokvario je Široki Brijeg, koi je na svom terenu poražen od Kairata 2:1.

Drugi mečevi igraju se sledećeg četvrtka.