Spektakl u Ljubljani, poraz Olimpije

Europa League 11. jul 201922:27 > 22:41
Printcsrean

Slovenački klubovi nisu najbolje prošli u prvim mečevima prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Samo je Domžale došao do pobede i to posle mnoštva preokreta na Malti protiv Balzana, dok su Olimpija i Mura doživele poraze.

Na stadionu Stožice viđena je veoma zanimljiva utakmica između Olimpije i letonske ekipe Rige. Golova nije bilo sve do 52. minuta kada je precizan sa bele tačke bio nekadašnji fudbaler Napretka i Inđije Darko Lemajić. Domaćin je došao do izjednačenja u 81. minutu posle fenomenalnog pogotka Erika Boaćija iskosa sa desne strane. A onda je usledio „lud“ finiš. U 88. minutu Letonci vraćaju vođstvo, posle još jednog prelepog gola, ovog puta Kluskinsa. Samo dva minuta kasnije Luka Menalo je poravnao na 2:2, ali domaćin je u trećem minutu nadoknade dozvolio da hrvatski internacionalac Tin Vukmanić izbije u kontri sam pred golmana domaćih i da ga staloženim lobom savlada za konačnih 3:2.

Poraz je doživela Mura u gostima protiv Makabi Haife 2:0. Jedinu pobedu ostvarila je ekipa Domžala 4:3 u gostima protiv Balzana na Malti. Gosti su poveli posle svega pet minuta golom Senijada Ibričića sa penala. Balzan je preokrenuo golovima Koree u 34. i bivšeg igrača Inđije Uroša Ljubomirca u 38. minutu. Na početku drugog poluvremena, u 49. minutu Slobodan Vuk donosi izjednačenje, a novo vođstvo domaći stiču u 56. minutu preko iskusnog 34-godišnjeg Efionga, koji je prethodno asistirao kod oba gola. Samo pet minuta kasnije novo izjednačenje preko Gregora Sikošeka, a konačnih 4:3 za Domžale postavio je Matej Podlogar u 76. minutu.