Getty Images/Stuart Franklin

18.07.2019 | 18.23

LE: Kraj za Đorče Petrov i Škupi, Nenadović strelac

Fudbaleri Makedonije ĐP ispali su na startu kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto je bolji od njih u dvomeču bio jermenski Alaškert ukupnim rezultatom 6:1.

UEFA Europa League

Harold Cunningham/Getty Images

U prvom duelu u Jerevanu, Alaškert je slavio rezultatom 3:1, dok je u revanšu u Skoplju bio još ubedljiviji i trijumfovao sa 3:0.

Ppvi gol za Jermene u glavnom gradu Makedonije postigao je srpski fudbaler Uroš Nenadović u 21. minutu i u tom trenutku je praktično bilo rešeno pitanje prolaska dalje.

Uprkos tome, gosti nisu spuštali gas do kraja meča i sa još dva pogotka samo potvrdili drugo kolo. Galvao je bio strelac u 68, a Voskanjan u 74. minutu.

Pored pomenutog Nenadovića, za Alaškert su od prvog minuta igrali i Danilo Sekulić i golman Ognjen Čančarević.

Jermenski predstavnik će u drugom kolu igrati protiv rumunske Steaue.

I drugi makedonski predstavnik Škupi završio je kvalifikacioni ciklus na startu, pošto je u dvomeču bolji bio Pjunik ukupnim rezultatom 5:4.

U Jermeniji prošlog četvrtka bilo je 3:3, ali je Pjunik uspeo da slavi u Skoplju sa 2:1 i prođe dalje.

Jedigarjan u sedmom i Miranjan u 31. minutu pogađali su mrežu Škupija, za koji je jedini gol postigao Jurina u 82.

Od 86. Makedonci su igrali sa desetoricom zbog isključenja Seržinja.