Zrinjski ubedljiv i u revanšu, kraj za Široki brijeg

Europa League 18. jul 201918:28 > 20:57
Mike Hewitt Getty Images Sport

Zrinjski je bio ubedljiv i prošao dalje dok je Široki brijeg eliminisan u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope nakon što su i u revanšu sa Almatijem doživeli poraz.

Fudbaleri Zrinjskog savladali su Akademiju Pandev i u revanš meču prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Vicešampion Bosne i Hercegovine slavio je 3:0 i ukupnom rezultatom 6:0 prošao dalje.

Nije bilo golova u prvom poluvremenu utakmice, a Zrinjski je poveo u 50. minutu golom Staniše Mandića a na asistenciju Miljana Govedarice koji je u igru ušao na početku drugog poluvremena.

Govedarica se i sam upisao u strelce u 79. minutu za 2:0, a za konačnih 3:0 gol je postigao Renato Gojković u drugom minutu nadoknade vremena.

Zrinjski će u drugom kolu igrati protiv Utrehta.

Kairat Almati slavio je u revanšu protiv Širokog brijega 2:1 i ukupnim rezultatom 4:2 obezbedio plasman u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Sva tri gola na ovom meču viđena su u razmaku manjem od tri minuta i to od 90. do trećeg minuta nadoknade.

Poveo je predstavnik Bosne i Hercegovine u 90. minutu golom sa bele tačke, a precizan je bio Dražen Bagarić.

Ipak, usledio je munjevit odgovor domaćih – Orazov u drugom i Kuat u trećem minutu nadoknade zatresli su mrežu Širokog kako ne bi dozvolili poraz.

Ekipa iz Almatija u drugom kolu igraće protiv pobednika dvomeča Laci – Apoel Ber Ševa (u prvom meču bilo je 1:1).