Radnički se kasno probudio, Flora ide dalje

Europa League 18. jul 201920:13 > 22:35
FK Čukarički

Fudbaleri Radničkog eliminisani su u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Radnički je u Nišu odigrao nerešeno sa Florom, 2:2, a tim iz Estonije prošao je dalje ukupnim rezultatom 4:2.

U prvom poluvremenu Flora je pokušavala i uspevala da umrtvi igru, a Radnički nije pronalazio način da se probije do gola. Sem nekoliko šuteva ka golu Nišlije u prvih 45 minuta nisu mnogo toga pokazale.

Ništa drugačije nije počelo ni drugo poluvreme, čak je Radnički bio još dalje od gola rivala.

Promenilo se to u 68. minutu kada je, malo nakon ulaska u igru, Stefan Mihajlović odlično pogodio za vođstvo Radničkog.

Flora je u 80. minutu došla do izjednačenja preko Purga nakon lagano odigrane akcije sa treninga, a samo četiri minura kasnije Radnički je odgovorio. Strelac još jedan rezervista, Nikola Čumić.

Imao je Radnički do kraja još nekoliko prilika da dođe bar do još jednog gola, koji ne bi ništa promenio, ali golman Igonen je bio siguran.

Ako nije mogao Radnički, mogla je Flora koja do drugog gola na ovom meču dolazi u trećem minutu nadoknade preko Lepika.

Flora će u drugom kolu igrati protiv Ajntrahta iz Frankfurta.

Evo sastava timova:

Detalje meča moći ćete da vidite na ovom linku.

TOK MEČA:
16′ – Pokušava Radnički da slomi otpor Flore, ali nema konkretnijih dešavanja u Nišu.

27′ – Neočekivano se Jirka našao u prlici da donese Radničkom vođstvo, ali čini se da je i njega samog izenandila pozicija u kojoj se našao. Ostaje 0:0. Flora se trudi da umrtvi igru i to joj za sada polazi za rukom.

30′ – Pokušao je i Saša Stojanović, ali neprecizno.

40′ – Prebačena je igra u potpunosti na polovinu Flore, ali ne uspeva Radnički da pripreti.

Poluvreme’ – Nema promene rezultata. Jedino što se promenilo je vreme koje Radnički ima na raspolaganju da nešto u ovom dvomeču uradi.

61′ – Još pola sata je ostalo do kraja meča. U drugom poluvremenu Radnički ne uspeva da organizuje konkretne napade, nema igre, nema prilika.

63′ – Nemanja Tomić imao je odličnu priliku, sjajno je šutirao iz daljine, ali je njegov udarac zaustavljen. Jirka se nije snašao da natrči na odbijenu loptu.

68′ – GOOOOL! Stefan Mihajlović odlično koristi centaršut Todorovskog i pogađa za vođstvo Radničkog. Mihajlović je tek ušao u igru i gol postiže iz prvog šuta ka golu.

80′ – GOL!  Izjednačila je Flora nakon očigledno uigrane akcije, a strelac je bio Henrik Purg.

84′ – GOOOOL! Uzvratio je Radnički veoma brzo. Nikola Čumić, još jedan igrač koji je u igru ušao kao rezerva postiže gol za novo vođstvo Radničkog.

93′ – GOL! Nakon niza prilika za Radnički, Flora dolazi do gola. Strelac je Lepik.