Getty Images/Stuart Franklin

18.07.2019 | 20.27 > 23:03

LE: Zmajčeki u 90+2, prošle i Domžale, Mura ispala

Fudbaleri Olimpije plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto su u revanšu u Letoniji savladali RFS sa 2:0 i time nadoknadili minus od 3:2 iz prvog meča u Ljubljani.

Gol vredan prolaska u narednu rundu na stadionu u Rigi postigao je Menalo u 90+2. minutu na asistenciju Vukušića.

Prethodno su Zmajčeki imali vođstvo od 1:0, golom Čekićija u 45+1, ali im taj rezultat nije donosio plasman u sledeće kolo zbog pravila gol u gostima.

Najbolju šansu za domaći sastav propustio je Šimkovič, koji je u 56. minutu pogodio prečku.

Ekipa iz Ljubljane će u narednoj fazi igrati sa Jeni Malatijom. Prvi meč na programu je 25. jula u Turskoj, dok je revanš sedam dana kasnije u glavnom gradu Slovenije.

I Domžale će igrati u drugom kolu kvalifikacija, pošto su na svom terenu pobedom nad Balzanom od 1:0 samo potvrdili prolaz.

Jedini gol za Slovence dao je Vuk u 21. minutu.

U prvom duelu, slovenački tim je slavio na Malti sa 4:3, a u drugom kolu sastaće se sa Malmeom.

Za razliku od Olimpije i Domžala, Mura nije uspela da se plasira u drugu rundu, pošto je u dvomeču sa Makabi Haifom poražena ukupnim rezultatom 5:2.

Posle poraza u Izraelu od Makabi Haife od 2:0, tim iz Murske Sobote poražen je i na svom terenu u revanšu sa 3:2.

Nada da bi Slovenci mogli do iznenađenja pojavila se u šestom minutu kad je Bobičanec doveo Muru u vođstvo, međutim, već do poluvremena Makabi je uspeo da preokrene.

Strelci su bili Avad u 31. i Aškenazi u 35.

Posle novog pogotka Aškenazija u 76. minutu sve dileme su rešene, a Mura je do kraja samo ublažila poraz preko Šporna u 81.