Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images

18.07.2019 | 22.10 > 22:11

Budućnost nadigrala Estonce, remi Zete u Mađarskoj

Fudbaleri Budućnosti pobedili su Trans Narvu u Podgorici sa 4:1, pa su posle 2:0 u Estoniji izborili plasman u drugo kolo. Zeta je odigrala 0:0 protiv MOL Fehervara u Mađarskoj, ali je u prvom meču poražena sa 5:1.

Budućnost

FK Budućnost

Izabranici Branka Brnovića su maksimalno ozbiljno pristupili meču iako je bilo jasno da su jako blizu plasmana u narednu rundu već posle prvog duela. Kao posledica takvog pristupa stigao je i gol u drugom minutu koji je postigao Miloš Vučić, momak koji je tokom leta iz Sutjeske stigao u Budućnost.

Trans Narva je pokazala da je ozbiljna i kvalitetna ekipa u 39. minutu kada je Eduard Golovljov pogodio za 1:1. Bio je to i rezultat prvog poluvrema.

U nastavku, Budućnost je bila daleko bolji rival u svim elementima igre. Ofanzivan pristup je doneo još dve lopte u mreži Trans Narve. U 49. minutu u strelce se upisao Dušan Bakić, samo sedam minuta kasnije gol je postigao Mihailo Perović za 3:1, a konačan rezultat postavio je Dejan Zarubica desetak minuta pre kraja.

U narednom kolu Budućnost igra protiv ukrajinske Zarje, a evropska priča je završena za Zetu, koja je posle poraza od 5:1 u Podgorici, na gostovanju u Mađarskoj uspela da odoli izabranicima Marka Nikolića koji su prošle sezone igrali u grupnoj fazi Lige Evrope. Stečeno iskustvo biće od velikog značaja momcima iz Golubovaca u šampionatu i Kupu Crne Gore.