David Ramos, Getty Images

23.07.2019 | 19.59 > 22:24

LE: Iz 1 u 2 na areni Toše Proeski, 'petarda' Suduve

Fudbaleri Škendije poraženi su od Didelanža 2:1 u prvoj utakmici drugog kruga kvalifikacija za Ligu Evrope.

Agim Ibraimi

Samuel Kubani/EuroFootball/Getty Images

Ekipa iz Luksemburga iznenadila je šampiona Severne Makedonije na nacionalnoj areni Toše Proeski i sa značajnom prednošću dočekuje revanš duel.

Škendija je povela već u 7. minutu golom Agima Ibraimija iz penala i sa rezultatom 1:0 otišlo se na poluvreme.

Ipak, gosti iz Luksemburga su za svega pet minuta u nastavku preokrenuli rezultat. Francuz Adel Betai je izjednačio u 64. minutu, a ubrzo je Danel Sinani iz jedanaesterca preokrenuo na 2:1.

Igrači Škendije su do kraja utakmice napadali, ali nisu uspeli da obezbede barem nerešen rezultat pred revanš koji je na programu za nedelju dana.

Makedonski prvak je na startu kvalifikacija za Ligu šampiona eliminisan od estonskog Kaljua i to nakon što je prvi meč u gostima dobio 1:0. U revanšu je bilo 2:1 za goste.

U ostalim utakmicama odigranim u utorak litvanska Suduva, koja je u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona eliminisana od Crvene zvezde, bila je unedljiva na gostovanju ekipi Tre Pene u San Marinu 5:0, jermenski Ararar je savladao Linkoln iz Gibraltara 2:0, dok nije bilo pobednika u duelima HB Toršavn (Farska Ostrva) - Linfild (Severna Irska) 2:2 i Santa Koloma (Andora) - Astana (Kazahstan) 0:0.