LE: Šćekić za minimalac Partizana u Velsu

Europa League 25. jul 201918:33 > 21:23
FK Partizan

Fudbaleri Partizana pobedili su ekipu Kona Kej u Velsu rezultatom 1:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za plasman u Ligu Evrope.

Gol odluke na evropskoj premijeri ove sezone postigao je crnogorski reprezentativac Aleksandar Šćekić u 62. minutu.

Ekipa iz Humske je očekivano dominirala na stadionu u Rilu protiv poluprofesionalnog domaćeg tima, ali je teško pronalazila put do gola kroz gustu odbranu tima koji je na startu kvalifikacija eliminisao škotski Kilmanrok.

Crno-beli su u prvom poluvremenu imali nekoliko poluprilika, dok je Kona Kej prvi put do šesnaesterca Beograđana stigao u 38. minutu.

Ništa se nije promenilo ni u drugom poluvremenu, domaći nisu birali sredstva da odbrane svoj gol, dok je Partizan uglavnom kroz sredinu terena pokušavao da dođe do pogotka i olakša sebi posao u revanšu u Humskoj.

Igrao se 62. minutu kada su gosti konačno uspeli da ‘razbiju’ bedem pred golom tima iz Velsa. Urošević je centrirao, Ožegović je loptu spustio do Šćekića, koji je levom nogom iz prve šutirao i savladao čzvara mreže Kona Keja.

Gosti su do kraja utakmice pokušali da povećaju prednost, međutim, izostale su stopostotne šanse, dok je ekipa sa Ostrva zapretila u 90. minutu.

Beograđani su inače u Velsi imali značajnu podršku sa tribina.

SK
SK

Revanš je za nedelju dana na stadionu Partizana.

Meč uživo pratite i na našem sajtu.

Tok meča:

Partizan je meč počeo u sastavu: Stojković – Urošević, Ostojić, Pavlović, Miletić – Šćekić, Zdjelar – Ivanović, Suma, Tošić – Sadik.

Nije bilo uzbiđenja u prvih pet minuta. Partizan očekivano ima više loptu u posedu, dok se domaći tim opredelio za defanzivu.

Partizan je u 6. minutu imao prvu šansu. Kombinovali su Suma i Tošić, a nekadašnji reprezentativac Srbije šutirao je pored gola.

Mladi Pavlović je dobro prošao po levoj strani, šutirao je, ali je njegov udarac izblokiran. Na odbijenu loptu naleteo je Zdjelar i loptu poslao preko gola, ali i stadiona u Rilu.

Novajlaja iz Rome, napadač Sadik je u 12. minutu sam krenuo ka golu Kona Keja, ali je ishitreno šutirao pored gola.

Volfi je minut kasnije neoprezno startovao i kopačkom u glavu udario Uroševića. Sudija Očenaš pokazao mu je žuti karton.

Gužva u šesnaestercu domaćeg tima u 16. minutu… Na kraju je blokiran pokušaj Zdjelara.

Dibra šansa za crno-bele u 18. minutu. Sadik je odradio veći deo posla, asistirao je Miletiću, ali je golman Kona Keja odbranio i loptu poslao u korner.

U 27. minutu Pavlović je šutirao sa 20-tak metara, lopta je zakačila jednog defanzivca Velšana i završila u korneru.

Minut kasnije domaće ekipa je prvi put došla do šesnaesterca gostujuće ekipe, ali nije bilo opasnosti.

Srpski tim će, ukoliko eliminiše Velšane, u trećem krugu kvalifikacija igrati protiv boljeg iz duela Malatja – Olimpija Ljubljana. Posle prvog poluvremena rezultat je 1:1.

Velšani su u 38. minutu imali najozbiljniju šansu – Vajld je šutirao, ali je njegov udarac blokiran – lopta je završila u korneru.

Igraće se još četiri minuta u prvom poluvremenu. U nadoknadi vremena Tošić i Insal su dobili po žuti karton zbog verbalnog sukoba.

Stojković i Horan su dobili po žuti karton posle duela u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Golman Partizana je dobio nenameran udarac nakon što je ‘pokupio’ loptu i rukom je odgurnuo igrača domaćeg tima.

Trener gostiju Savo Milošević na poluvremenu je izvršio jednu izmenu – umesto Sadika na terenu je Ožegović.

Prvu šansu u nastavku meča imao je Ivanović, ali je golman Velšana bio uspešniji. Fudbaleri Kona Keja igraju izuzetno žusto u odbrani…

Partizan vodi od 62. minuta golom Šćekića. Urošević je dobro centrirao, Ožegović je glavom pronašao Šćekića, koji je iz voleja levom nogom konačno savladao domačeg golmana.

Tošić je u 65. minutu dobro šutirao iz slobodnog udarca, ali je golman Koha Keja bio na mestu.

Olimpija je u Turskoj odigrala 2:2 protiv Malatje i ima odličan rezultat pred revanš u Ljubljani. Bolji iz ovog dvomeča sastaće se verovatno sa Partizanom u trećem kolu.

Ivanović je imao još jednu šansu, dok domaći igrači ništa ne menjaju i pored gola minusa.

Domaći su u 82. minutu tražili jedanaesterac, ali je najdeblji kraj izvukao Šćekić, koji je morao da izađe van terena kako bi mu lekarska ekipa ukazala pomoć.

Kona Kej je u 90. minutu opasno zapretio, ali je Urošević u poslednjem trenutku loptu izbacio u korner.