25.07.2019 | 20.42 > 20:44

Zrinjski nosi 1:1 iz Utrehta, ispustio prednost

Fudbaleri vicešampiona BiH Zrinjskog remizirali su 1:1 na gostovanju protiv holandskog Utrehta u prvoj rundi dvomeča drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Zrinjski navijači

HŠK Zrinjski

Tim iz Mostara poveo je u 34. minutu na stadionu Galgenvard, a strelac je bio Miljan Govedarica nakon lepe kontre u kojoj ga je uposlio Frane Čirjak. Govedarica je sjajnim ‚lažnjakom‘ napravio prostor i plasirao loptu u mrežu golmana Jensena.

Domaćin je do izjednačenja i, ispostaviće se, konačnog rezultata došao u 61. minutu kada je Girano Kerk pogodio na asistenciju Čeha Vaclava Černog.

Domaći tim je napadao, sudija je meč produžio čak osam minuta, ali su na kraju „Plemići“ izdržali i ostvarili odličan rezultat pred revanš.

Drugi meč na programu je na „Stadionu pod Bijelim brijegom“ narednog četvrtka od 19 časova. U međuvremenu Zrinjski će u Premijer ligi BiH igrati protiv Veleža na domaćem terenu.

Pobednik dvomeča igraće u narednoj rundi kvalifikacija protiv boljeg iz duela koji igraju švedski Malme i slovenačke Domžale.