Getty Images/Stuart Franklin

25.07.2019 | 20.53 > 22:49

LE: Olimpija bliža Beogradu, remi i u Domžalama

Fudbaleri ljubljanske Olimpije odigrali su nerešeno 2:2 protiv Malatje u Turskoj u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za plasman u Ligu Evrope.

Adis Jahović

Epsilon/Getty Images

Pobednik tog dvomeča u sledećoj rundi kvalifikacija će se sastati sa boljim iz duela Partizan - Kona Kej (Vels).

Slovenački vicešampion poveo je u 13. minutu golom Vukušića, ali je Mina Meza sedam minuta kasnije doneo iznednačenje svom timu.

Iskusni makedonski internacionalac Adis Jahović je u 66. minutu iz penala doneo prednost Malatji, međutim, odličan rezultat Ljubljančanima pred revanš sledećeg četvrtka na stadionu Stožice obezbedio je Savić u 87. minutu.

Srpski internacionalac Goran Brkić je bio starter u gostujućoj ekipi, a u 70. minutu mesto na terenu ustupio je zemljaku Marku Putinčaninu.

Drugi slovenački predstavnik u kvalifikacijama, ekipa Domžala je na svom terenu odigrala nerešeno protiv Malmea 2:2.

Domaći su dva puta vodili golovima reprezentativca Jamajke Šamara Nikolsona u 37. i Adama Gnezda Cerina u 48. minutu, ali su gosti iz Švedske uspeli da obezbede odličan rezultat pred revanš pogocima Rasmusa Bengtsona u 42. i Markusa Antonsona u 52. minutu.