Kraj evropske priče za Čuku: Molde siguran na brdu

Europa League 31. jul 201922:36 > 22:36
FK Čukarički

Čukarički je eliminisan u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto je u revanš meču na svom terenu izgubio od Moldea sa 3:1.

Pošto je prva utakmica završena bez golova, jasno je bilo da će se sve rešiti u Beogradu.

Nadali su se ‘brđani’ da mogu do iznenađenja, ali im je nedostajao završni udarac. Nedostatak koncentracije i svaku grešku domaćeg tima kažnjavali su Norvežani, koji su brzo stigli do dva gola prednosti i time praktično rešili meč u prvom poluvremenu.

Tako ni treći pokušaj fudbalera Čuke da se domognu treće runde nije urodio plodom, pošto su bili zaustavljeni u istoj rundi kvalifikacija i 2015. i 2016.

Molde će u trećem kolu kvalifikacija igrati sa boljim iz dvomeča između Arisa i AEL-a iz Limasola.

Iako su domaći imali prvi izgledniju šansu na utakmici u drugom mintuu, već u petom minutu su vadili loptu iz svog gola. Omojidžuanfo je iskoristio brzu kontru i doneo prednost gostima. Imali su fudbaleri Moldea i malo sreće, pošto je lopta na putu ka golu zakačila Šapića i prevarila golmana Belića.

Pokušavali su fudbaleri Čukaričkog da se vrate. Ovusu i Ćirković su prošli po desnoj strani, ali je reprezentativac Gane poslao loptu nešo malo iznad prečke.

Ubrzo je usledila kazna. Lošu reakciju Docića iskoristio je Ejkrem, pa je sa 15 metara pogodio za 2:0. To je bio rezultat na kraju prvog poluvremena.

Uprkos svim pokušajima, Čukarički nije mogao do izgledne prilike u nastavku. Odlično se branio norveški tim, pa je već bilo jasno ko će nastaviti takmičenje.

To je potvrdio u 78. minutu rezervista Knudson, koji je iz teške pozicije pogodio za 3:0.

Počasni gol za domaće postigao je Kajević u 82. minutu.