Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images

01.08.2019 | 21.36 > 21:51

Mandić srušio Utreht, Domžale bez sreće

Fudbaleri Zrinjskog plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto su posle produžetka u revanšu savladali Utreht u Mostaru 2:1. Ekipa Domžala poražena u Švedskoj od Malmea 3:2 i završila takmičenje.

zrinjski

HŠK Zrinjski

Posle prvog poluvremena na stadionu pod Bijelim Brijegom gosti iz Holandije su vodili golom Gustafsona iz slobodnog udarca u nadoknadi prvog dela. Ipak, Staniša Mandić u 65. minutu sjajno proigrava Irfana Hadžića za 1:1. Kako je ostao taj rezultat na snazi do kraja 90 minuta morali su da se igraju produžeci. Trenutak odluke dogodio se u 111. minutu Posle neverovatne greške golmana Utrehta Jensena Staniša Mandić se najbolje snašao i poslao loptu u mrežu. Kako se do kraja nije menjao rezultat mogla je da počne velika radost domaćih navijača, čiji ljubimci su ponovili prošlogodišnji rezultat.

Rival Zrinjskom u trećem kolu kvalifikacija biće Malme, koji je u veoma uzbudljivom revanšu savladao kod kuće Domžale 3:2. Posle 2:2 iz Domžala gosti su poveli golom Nikolsona u 12. minutu, ali za svega 11 minuta Levicki u 21. i Rozenberg u 32. minutu Malme je preokrenuo. Ali do poluvremena, tačnije u prvom minutu nadoknade, Karić donosi potpuno poravnanje. Ipak, produžeci su izbegnuti jer je Bengtson u 83. minutu doneo pobedu i plasman u treće kolo.

Prvi meč igra se za nedelju dana u Švedskoj, dok se revanš igra narednog četvrtka u Mostaru.