Jahović izbacio Olimpiju: Malatija čeka crno-bele

Europa League 1. avg 201922:00 > 22:09
Epsilon/Getty Images

Fudbaleri Malatije plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope pošto su slavili u Ljubljani protiv Olimpije 1:0 i tako zakazali okršaj sa pobednikom dvomeča Partizan - Kona Kej.

Utakmica je bila izuzetno tvrda i većim delom slobodno se može reći prljava, sa preko 40 faulova. Kao logična posledica u 38. minutu Olimpija je ostala sa igračem manje pošto je albanski internacionalac Andri Čekići dobio drugi žuti karton. Odolevala je Olimpija, ali mogla je i da dođe do gola, pošto je Vukušić glavom sa 10-ak metara neometen šutirao pravo u golmana Farnolea. Kazna je usledila u 77. minutu. Posle sjajnog centaršuta Gokana Torea odlično je reagovao Adis Jahović i glavom zakucao loptu u mrežu. Turci su minimalnu prednost čuvali do kraja i na kraju došli do prolaza u treće kolo kvalifikacija.

Rival u narednoj rundi biće im pobednik dvomeča Partizan – Kona Kej, a Malatija će u prvom meču biti gost.