LE: Linfild kaznio promašaje Sutjeske

Europa League 6. avg 201922:13 > 22:15
FK Sutjeska

Fudbaleri Linfilda iz Severne Irske pobedili su Sutjesku u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope sa 2:1. Irci su stekli veliku prednost pred revanš koji se igra u Belfastu.

Nikšićani su sjajno počeli meč. Posle samo 60 sekundi igre imali su kolosalnu priliku da stignu do vođstva. Posle sjajnog prodora Damira Kojaševića, lopta je stigla do Bojana Božovića koji je sa pet, šest metara, iz zicer pozicije šutirao preko gola.

U 11. minutu, Sutjeska je povela sa 1:0 u režiji fenomenalnog Damira Kojaševića. Popularni Piksi je maestralno izveo slobodan udarac, a lopta je završila iza leđa potpuno nemoćnog golmana Linfilda, Roana Fergusona.

Sredinom prvog poluvremena, šampion Crne Gore je imao novu kolosalnu priliku ali je udarac Nemanje Nedića sa nekih desetak metara uspeo da izblokira Mark Staford. Kako to obično biva u fudbalu, usledila je kazna za promašaje.

Linfild je stigao do gola iz prvog ozbiljnog napada. Kontru je vodio Šejn Lejveri, uspeo je da izađe sam ispred Giljena, ali je golman Sutjeske uspeo da odbrani njegov udarac. Na žalost Giljena i navijača Sutjeske, lopta se odbila do Kirka Milara koji je pored uspavanih defanzivaca domaćeg tima pogodio za 1:1.

Sutjeska je nastavila se ofanzivnom igrom i u nastavku meča. U 60. minutu, Kojašević je posle pravog slaloma između defanzivaca Linfilda šutirao tik pored stative. Nekoliko minuta kasnije odličnu priliku je imao Stefan Nikolić posle dobrog prodora Marka Ćetkovića, ali je promašio loptu iz jako dobre pozicije.

Isto kao i u prvom poluvremenu, usledila je kazna. Linfild je napravio još jedan kontranapad, Milar je neshvatljivo ostao potpuno sam, a zatim mirno dobio duel jedan na jedan sa Vladanom Giljenom – 1:2.

Do kraja meča, Stefan Nikolić je imao još jednu priliku, sudija je mogao da pokaže i na belu tačku u samoj završnici za Sutjesku, ali je umesto toga svirao prekršaj Nikolića u napadu.

Revanš se igra za sedam dana u Belfastu, a pobednik dvomeča između Sutjeske i Linfilda, igraće za mesto u grupnoj fazi Lige Evrope protiv slabijeg iz dvomeča između APOEL-a i Karabaga. U prvom meču, u Nikoziji, Karabag je slavio sa 2:1.