Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images

08.08.2019 | 22.28 > 22:52

LE: Favoriti sigurni, Srbi pogađali, poraz Vlade Ivića

Nije bilo mnogo iznenađenja u prvim utakmicama trećeg kola kvalifikacija za plasman u Ligu Evrope odigranim u četvrtak, a raspoloženi su bili i srpski internacionalci.

Mijat Gaćinović

Alexander Scheuber/Bongarts/Getty Images

Ajntraht je opravdao ulogu favorita u Lihtenštajnu i sigurnim trijumfom 5:0 rešio sve dileme pred revanš u Nemačkoj. Prva dva gola za ekipu iz Frankfurta postigao je Filip Kostić u 11. i 27. minutu, Mijat Gaćinović je mrežu rivala pogodio u 63. minutu, dok je Dejan Joveljić šansu dobio u poslednjh 20-tak minuta.

You Tube

Strazburg je slavio na gostovanju Lokomotivi u Plovdivu 1:0, a jedini gol postigao je srpski internacionalac Stefan Mitrović u 11. minutu. Iskusni defanzivac je bio na pravom mestu posle centaršuta iz slobodnog udarca i glavom zakucao loptu u mrežu bugarske ekipe.

Makabi iz Tel Aviva, na čijoj klupi sedi Vladimir Ivić, na svom terenu izgubila je od litvanske Suduve 2:1, dok je CSKA Ljupka Petrovića u Sofiji remizirao sa ukrajinskom Zarjom 1:1.

Bugarski šampion Ludogorec je trijumfom u Razgradu protiv TNS iz Velsa 5:0 završio posao i već obezbedio mesto u baražu, a baš kao i Vulverhempton koji je slavio u Jermeniji protiv Pjunika 4:0.

PSV je u gostima bio bolji od Havesunda 1:0, Braga je u Danskoj odradila veliki posao pobedom 4:2, Fejenord je u Roterdamu savladao Dinamo iz Tbilisija 4:0, dok je Rendžers u goleadi trijumfoao protiv Midtjilanda 4:2.

Malo iznenađenje priredio je kipraski Apolon koji je u Beču pobedio Austriju 2:1, a prvi pogodak za goste postigao je nekadašnji igrač Partizana Saša Marković iz penala u 14. minutu.