Getty images/Steve Welsh

08.08.2019 | 21.49 > 21:53

LE: BATE srušio Sarajevo, uz prekid u Zenici

FK Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva poraženi su na stadionu Bilino Polje u Zenici od beloruskog BATE Borisova 2:1 u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Aleksandar Filipović

Clive Rose, Getty Images Sport

Gosti su poveli u 19. minutu pogotkom Dmitrija Baga i potom potpuno preuzeli kontrolu utakmice. Ekipa iz prestonice Bosne i Hercegovine je pokušavala da zapreti Belorusima, međutim, snažna i dobro organizovana odbrana gostiju uglavom je bez većih poteškoća izlazila na kraj sa fudbalerima Sarajeva.

BATE je u 71. minutu poveo sa 2:0, a strelac je bio francuski internacionalac Ervejn Mukan iz jedanaesterca.

Sudija Aleksandre Buku je u 77. minutu prekinuo duel u Zenici jer su domaći navijači u teren ubacili nekoliko baklji. Belgijanac je igrače oba tima povukao u tunel.

Mala pauza prijala je ekipi Sarajeva koja je preko Harisa Handžića u 89. minutu smanjila predsnost rivala, a pogotku je prethodila stativa Aladina Šišića tri minuta ranije.

Aleksandar Filipović i Slobodan Simović su odigrali ceo meč za goste, kao i Darko Lazić za Sarajevo, dok je Nebojša Gavrić zamenjen u 87. minutu.