13.08.2019 | 22.59 > 23:00

LE: Linfild kaznio promašaje Sutjeske

Linfild iz Severne Irske će igrati protiv Karabaga za mesto u grupnoj fazi Lige Evrope, a šampionu Crne Gore ostaje da žali za propuštenim prilikima u prvom i drugom meču, za poklonima koje su olako dao Linfildu.

FK Sutjeska

FK Sutjeska

Podsećanja radi Sutjeska je u prvom meču poražena sa 2:1, iako je vodila sa 1:0, iako je promašila sijaset sjajnih prilika. Gosti su iz dva napada, postigli isto toliko golova. U revanšu, Sutjeska je ponovo bila bolja, postigla je dva gola, promašila dosta prilika, a momci iz Severne Irske sve navedeno umešno kaznili za pobedu – 3:2.

Fudbaleri Sutjeske ispunili su obećanje koje su dali uoči revanša u Belfastu. Nikola Rakojević je izveo ofanzivnu postavu, a Nikšićani napadali od prvog do poslednjeg minuta ka golu Linfilda. Nije ih poremetio ni blago rečeno katastrofalan start jer je ekipa iz Severne Irske posle samo sedam minuta igre vodila sa 1:0.

Korner je izveo dvostruki strelac iz prvog meča Kirk Milar, a statičnu odbranu Sutjeske je kaznio Mark Staford. Svesni da ukoliko žele u narednu rundu kvalifikacija za Ligu Evrope moraju da postignu tri gola, toliko im je trebalo i pre početka meča, fudbaleri Sutjeske su nastavili da idu ka golu rivala, a u 15. minutu Bojan Božović je na asistenciju Damira Kojaševića uspeo da donese izjednačenje.

Probudila se nada, ali je brzo usledio šok posle velike greške Vladana Giljena. Golman i kapiten Sutjeske je istrčao gotovo do polovine terena u nastojanju da izbaci loptu, okliznuo se, do lopte je stigao Šejn Lejveri koji je znalački iskoristio poklon koji je dobio. Na semaforu je pisalo 2:1, a Nikšićanima su za prolaz u poslednji krug kvalifikacija za Ligu Evrope bile potrebne dve lopte u mreži Linfilda.

Situacija je postala daleko, daleko teža u završnici prvog poluvremena, kada je Aleksandar Šofranac za samo četiri minuta dva puta dobio žuti karton, zbog čega je morao na hlađenje u svlačionicu. Sutjeska je ostala sa igračem manje na terenu, a i dalje su joj bila potrebna dva gola.

Posle odmora, Sutjeska je nastavila da napada. Bila je bolji rival od Linfilda iako je imala igrača manje. Bolju igru je i krunisala u 61. minutu kada je Bojan Božović ponovo uspeo da zatrese mrežu ekipe iz Severne Irske. U tom trenutku, Nikšićanima je jedan gol nedostajao za plasman u poslednju rundu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Linfild se opredelio da brani slobodno se može reći sve poklone koje je dobio od Sutjeske, a bilo ih je mnogo. S druge strane, izabranici Nikola Rakojevića su nastojali da stignu do velikog uspeha, imali su još dve sjajne prilike, a zatim je ponovo usledila kazna u vidu trećeg gola Linfilda koji je postigao Metju Klark na desetak minuta pre kraja.

U preostalim utakmicama odigranim u sredu, dalje su prošli Sutjeska i Dudelanž. Predstavnik Luksemburga je u revanšu sa Nome Kaljuom slavio 1:0 golom Danela Sinanija i slavio ukupnim rezultatom 4:1. Slovan je prošao dalje identičnim rezultatom posle trijumfa 3:1 u revanšu sa Dandolkom u Dablinu. Strelci za goste bili su Rafael Ratao, Aleksandar Čavrić i Erik Danijel, dok je jedini pogodak za irski klub postigao Majkl Dafi.