Getty Images/Stuart Franklin

14.08.2019 | 20.17 > 20:18

LE: Šestica Gimaraeša za plej-of, Legija sigurna

Fudbaleri Vitorije Gimaraeš ubedljivo su savladali Ventspils u revanšu trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope sa 6:0 i ukupnim rezultatom 9:0 plasirali se u plej-of.

Mike Hewitt Getty Images Sport

Portugalci nisu imali nikakvih problema sa letonskim predstavnikom pa su, posle sigurnog trijumfa na strani, goleadu pred svojim navijačima otvorili u 28. minutu preko Davidsona.

Ročinja je 20 minuta kasnije udvostručio prednost, a isti igrač povisio je na 3:0 u 58.

Do kraja su se u strelce upisali još Teišeira u 79, Silva Souza u 80. i Rodriges Pepe u 86. minutu.

Gimaraeš u borbi za grupnu fazu LE čeka pobednika dvomeča Steaua - Mlada Boleslav.

Legija je na strani savladala Atromitos 2:0 i posle 0:0 kod kuće prošla dalje. Strelci za poljskog predstavnika u Grčkoj bili su Stolarski u 29. i Gvilija u 51. Tim iz Varšave u plej-ofu igra sa boljim iz dvomeča Mitilend - Rendžers.

Istim rezultatom Ararat Jermenija savladala je Saburtalo na strani sa 2:0 i ukupnim rezultatom 3:1 prošla dalje. Kobjalko u 10. i Avetisjan 67. pogađali su za jermenskog predstavnika u duelu u Tbilisiju.

Ararat u plej-ofu igra protiv Didelanža.