David Ramos, Getty Images

15.08.2019 | 22.39 > 22:41

LE: Rijeka ubedljiva i u revanšu u Aberdinu

HNK Rijeka

Fudbaleri Rijeke pobedili su Aberdin 2:0 i u revanš utakmici trećeg kola kvalfiikacija za plasman u Ligu Evrope i ukupnim rezultatom 4:0 obezbedili mesto u poslednjem krugu dogravanja.

Rijeka

Michael Regan, Getty Images Sport

Hrvatska ekipa je povela u 10. minutu golom Stjepana Lončara i već tada je bilo jasno da Škoti teško mogu do velikog preokreta.

Sve dileme otklonio je Antonio-irko Čolak golom u 32. minutu.

Gostima je posao dodatno bio olakšan jer je već posle 20 minuta zbog dva žita kartona iz igre morao da izađe belgijski internacionalac Funso Odžo.

Tim Igora Bišćana je do kraja meča rutinski održavao prednost.

Rijeka će se u baražu sastati sa Genkom, koji je posle remija sa AEK u Larnaki (1:1) na svom terenu ubedljivo slavio 3:0.