Catherine Ivill/Getty Images

22.08.2019 | 22.21 > 22:25

Depoatr za preokret Genta protiv Rijeke

HNK Rijeka

Fudbaleri Genta slavili su u prvom meču četvrte runde kvalifikacija za Ligu Evrope protiv Rijeke rezultatom 2:1.

Rijeka

Michael Regan, Getty Images Sport

Velika borba viđena je u prvom poluvremenu na Gelamko areni, a gosti su do prednosti stigli tek u 40. minutu, posle nekoliko izglednih šansi koje nisu iskoristili i bolje igre.

Za 1:0 pogodio je 24-godišnji hrvatski vezista Tibor Halilović.

Drugo poluvreme obeležila je agresivnija igra Genta, a za slavlje domaćih navijača pobrinuo se Loran Depoatr.

Tridesetogodišnji napadač je prvo pogodio u 57. minutu, kada mu je Jaremčuk asistirao za izjednačenje.

Preokret se dogodio u 71. minutu, kada je Depoatr ponovo zatresao mrežu gostiju, na asistenciju Lustiga.

Revanš meč na programu je za sedam dana.