Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images

19.09.2019 | 19.49 > 23:10

Partizan sa igračem više samo do boda

FK Partizan

U prvom kolu Grupe L Lige Evrope Partizan je u Humskoj odigrao 2:2 protiv AZ Alkmara, iako je od 28. minuta imao igrača više.

FK Partizan

Maja Todić

Crno-beli su propustili veliku priliku da osvoje sva tri boda. Iako su gubili od 13. minuta golom Stengsa, Partizan je u periodu od 28. do 42. minuta dobio protivnika praktično na tacni. Prvo je Alkmar ostao sa igračem manje zbog crvenog kartona Svensona, što je zanimljivo prvo evropsko isključenje holandskog tima još od 2015. i takođe meča sa Partizanom. A u 42. minutu praktično su Holanđani poklonili penal, koji je Natho realizovao za 1:1.

Domaćin je ozbiljno napao u drugom delu. Imao je Asano veliku šansu, a i Miletića samog na drugoj stativi. Na kraju, Partizan ipak dolazi do preokreta, a strelac je ponovo bio Natho u 60. minutu. Ipak, pored mnoštva neiskorišćenih prilika, ispostaviće se da su kardinalne greške odbrane koštale crno-bele pobede. Jedna takva se dogodila u 67. minutu i Boabu je izbio sam pred Stojkovića, što je rutinski realizovao. I pored mnogih pokušaja, Partizan nije uspeo da postigne još jedan gol i startuje sa tri boda.

Na tabeli Grupe L Mančester Junajted je posle minimalne pobede na Old Trafordu protiv Astane lider sa tri boda, Partizan i AZ Alkmar imaju po jedan, dok je Astana na začelju bez bodova. Sledeći meč Partizan 3. oktobra igra u gostima u Nur Sultanu protiv Astane.

Tok meča

3' Prvu veliku priliku imao je Partizan. Lepo je loptu zadržao Sadik, prosledio je Nathu, koji je našao na desnoj strani Miletića. Lopta je na kraju ponovo došla do raspoloženog Izraelca, koji je sa ivice šesnaesterca šutirao jako, ali preko gola.

6' Šansa i za goste. Boadu je šutirao, lopta je otišla tik pored leve stative gola Stojkovića. Nekoga je lopta zakačila pa je otišla u korner.

10' Nova prilika za Partizan. Ponovo dobro izvedena kontra, lopta dolazi ponovo na ivicu šesnaesterca, a Zoran Tošić neometan šutira preko gola.

13' GOL! Asano je izgubio loptu na polovini protivnika, sevnula je munjevita kontra. Na kraju je došla do Kalvina Stengsa, koji je rutinski zatresao praznu mrežu za 1:0.

28' AZ Alkmar ostaje sa igračem manje, pošto Svenson kao poslednji igrač odbrane faulira Asana na domak kaznenog prostora i dobija crveni karton. U nastavku, Zoran Tošić šutira samo u živi zid i propada još jedna dobra prilika. Inače, Svenson je postao prvi igrač Alkmara, koji je dobio crveni karton u Evropi još od Hupertsa, koji je isključen 2015. takođe protiv Partizana.

36' Partizan teško dolazi do prevlasti i pored toga što ima igrača više. Ipak, raspoloženi Natho kreirao je odličnu priliku za Asana, koga je našao samog na petercu, ali Japanac je glavom šutirao preko gola.

41' Sadik je bio u duelu u šesnaestercu sa Gutensom. Nigerijac je iskoristio preimućstvo u snazi i naterao defanzivca gostiju da napravi prekršaj za najstrožu kaznu.

42' GOOOLLLLL!!!! Bibras Natho preuzima odgovornost i rutinski sa bele tačke postiže gol za Partizan, prvi u crno-belom dresu u evrokupovima, a ukupno 13. u Ligi Evrope.

44' Već u narednom napadu velika prilika za Partizan. Asano je ostao sam po levoj strani, ušao u kazneni prostor, ali je neprecizno vratio iza leđa Sadiku, koji je na petercu napravio faul u napadu.

45' Posle prvih 45 minuta rezultat je 1:1, ali Partizan će u drugo poluvreme ući sa prednošću igrača više i momentumom na njegovoj strani.

46' Partizan je odmah krenuo agresivno. Lopta je došla do strelca izjednačujućeg gola Nathoa, ali je šutirao pravo u golmana Bizota.

48' Velika šansa za Partizan. Asano je posle duplog pasa izbio sam pred golmana, ali je imao i samog Miletića na drugoj strani. Međutim, šutirao je Japanaca pravo u Bizota i upropastio veliku priliku. Miletić nije krio bes i čak je prišao Asanu da mu ozbiljno prigovori.

54' Natho i Asano kombinuju. Ponovo je Izraelac šutirao iskosa sa distance, ali je lopta otišla tik iznad prečke.

FK Partizan

Maja Todić

60' GOOOLLLL!!!! Umar Sadik je izbio sam pred Bizota, odlično "bocnuo" loptu, koja je nažalost završila na stativi. Ali je na odbijenu loptu naleteo Natho i silovito šutirao i pogodio prazan gol. Izraelac polako izrasta u junaka Partizana.

63' Prva izmena u Partizanu. Izlazi Zoran Tošić a u igru ulazi Lazar Marković, kome je ovo prva evropska utakmica u Humskoj od 2012. i meča protiv Rubina.

67' GOL! Velika greška Partizanove odbrane. Loše postavljena ofsajd zamka, Boabu je izbio sam pred Stojkovića i pobegao Miletiću i nije mu bilo teško da savlada golmana crno-belih za 2:2.

79' Odlučuje se Savo Milošević da napadne sva tri boda. Izvodi defanzivnog veznjaka Šćekića, ubacuje Sumu. Natho će otići na Šćekićevo mesto.

83' Veliku priliku imao je Suma. Sam je bio na ivici šesnaesterca, ali je šutirao tik pored gola.

85' Još bolju priliku imao je povratnik u redove Partizana Lazar Marković. Izbio je sam pred golmana Bizota, pokušao da ga lobuje sa nekih 11 metara, ali je lopta otišla preko gola.

87' Savo Milošević vrši i treću izmenu. Umesto Sadika u igri je Petar Gigić.

90' KRAJ. Partizan odigrao samo 2:2 sa AZ Alkmarom. Ima za čim da žali, s obzirom da je više od sat vremena imao igrača više.