Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images

19.09.2019 | 20.39 > 20:56

Klinci vodili Arsenal do pobede u Frankfurtu

U jednom od derbija prvog kola takmičenja po grupama Lige Evrope Arsenal je kao gost slavio protiv Ajntrahta 3:0, a glavne role imali su tinejdžeri londonskog kluba.

Bukayo Saka

Christian Kaspar-Bartke/Bongarts/Getty Images

Na kraju je rezultat bio i ubedljiv nego što je bio realan odnos snaga u Frankfurtu. Jeste Arsenal bio bolji, a posebno su plenili "klinci" Vilok i Saka. Oni su i postigli prva dva gola. Tobdžije su preko Viloka došli do vođstva u 38. minutu i to uz dosta sreće. Nade Ajntrahta da može da izbegne poraz praktično su raspršene u 79. minutu pošto je Kor dobio drugi žuti karton. Rezultatski je meč rešen u 85. minutu, posle sjajnog udarca Sake sa distance. Isti igrač je u 88. minutu povukao odlično kontru i uposlio Obamejanga, koji se ipak upisao u strelce, iako je nešto ranije promašio čist zicer. U drugom meču Grupe F Standard je u Liježu savladao Gimaraeš 2:0.

Najneverovatniji meč odigran je u Nikoziji, gde je APOEL u okviru Grupe A dočekao Dudelanž. Gosti su vodili na poluvremenu golom Sinanija u 36. minutu, a u 51. su preko Bernijea došli do 2:0. U samo četiri minuta Andrija Pavlović je režirao preokret. Postigao je dva gola, u 54. i 58. minutu, dok je između ta dva pogotka u 56. De Vinćenti realizovao jedanaesterac. Ali tu nije bio kraj preokretima. u 72. minutu Stolc je izjednačio, a Sinani je drugim golom u 82. minutu doneo novo vođstvo luksemburškom šampionu i velika tri boda. Ovo je prva, istorijska pobeda nekog luksemburškog tima u grupnoj fazi takmičenja pod pokroviteljstvom UEFA. U istoj grupi Sevilja je potvrdila, kao gost ulogu favorita i savladala Karabag 3:0.

U Grupi B minimalne pobede ostvarili su Kopenhagen kod kuće protv Lugana i Dinamo u Kijevu protiv Malmea. Bazel je u Grupi C ostvario najubedljiviju pobedu, protiv Krasnodara na Sent Jakobu 5:0, dok je Hetafe u istoj grupi slavio minimalan trijumf protiv Trabzona kod kuće.

LASK je u Grupi D došao do pobede na premijeri kod kuće protiv Rozenborga - 1:0. PSV je dobio lisabonski Sporting 3:2. Na kraju u Grupi E Kluž je posle preokreta savladao Lacio 2:1, dok su Ren i Seltik odigrali bez pobednika 1:1.