Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images

19.09.2019 | 22.57 > 23:02

Grinvud za pobedu Junajteda, poker Vučice, gol Ljajića

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su Astanu na svom terenu, u prvom kolu grupe L, u kojoj se nalazi i Partizan, rezultatom 1:0.

Mejson Grinvud

Alex Livesey/Getty Images

Crveni đavoli su do trijumfa nad Kazahstancima na Old Trafordu stigli pogotkom 17-godišnjeg Mejsona Grinvuda u 73. minutu.

Mladi napadač je sjajno prevario čuvare u šesnaestercu i prvim takmičarskim golom u seniorskom fudbalu doneo Junajtedu tri boda.

Ole Gunar Solšer na teren je poslao praktično drugu postavu, pošto je iz standardnog tima kao starter počeo samo Markus Rašford, pa se i u tome može potražiti razlog zašto je engleski velikan tek pred kraj slomio otpor rivala.

Mogao je Junajted i znatno ranije do gola, ali su pre pogotka Grinvuda dobre šanse propuštali Fred, Rašford i Markos Roho.

U timu sa Old Traforda, koji u narednom kolu gostuje AZ Alkmaru, celu utakmicu odigrao je Nemanja Matić.

Astana u drugom kolu dočekuje Partizan.

U grupi J, Roma je savladala Bašakšehir kod kuće sa 4:0, a istim rezultatom je Volfsberger bio bolji na strani protiv od Mehengladbaha.

Vučica je na Olimpiku došla do prednosti autogolom Kaisare u 42. minutu, da bi u nastavku preko Edina Džeka u 58. i Nikoloa Zanioloa u 71. potvrdila trijumf. Zanimljivo da su ta dvojica igrača bila i asistenti.

Konačnih 4:0 postavio je Džastin Klajvert u 90+3, a svih 90 minuta za Romu odigrao je Aleksandar Kolarov.

Volfsberger je napravio veliko iznenađenje u Mehengladbahu i već posle prvog poluvremena imao je 3:0. Strelci su bili Vajsman u 13, Leitgeb u 31. i Ricmajer u 41. Konačan rezultat postavio je Leitgeb u 68.

U grupi H, Ludogorets je kod kuće ubedljivo savladao moskovski CSKA 5:1, dok su Espanjol i Ferencvaroš remizirali 1:1.

Bugari su do slavlja došli posle preokreta, pošto je CSKA vodio na poluvremenu golom Diveva iz 11. minuta, zahvaljujući het-triku Kešerua.

U nastavku je usledila furiozna igra Ludogoretsa, koji je golovima Vandersona u 48, Lukokija u 50. i Kešerua u 52, 69. i iz penala u 73. upisao veliku pobedu.

U Kataloniji je Ferencvaroš prvi poveo autogolom Lopesa u 10. minutu, da bi domaći do boda stigli zahvaljujući Vargasu u 60.

Porto je u grupi G kao domaćin pobedio Jang Bojs, rivala Crvene zvezde iz plej-ofa za Ligu šampiona, sa 2:1.

Svi golovi viđeni su u prvih 45 minuta, a strelac za Zmajeve bio je Soareš u osmom i 29. Jedini pogodak za Bojse dao je Ensame u 15. iz penala.

U drugoj utakmici grupe, Rendžers je preko Odžoa u 24. minutu pobedio Fejenord kod kuće sa 1:0.

U grupi K, Braga je pobedila Vulverhempton u Engleskoj sa 1:0, a jedini gol za Portugalce dao je Horta u 71. minutu.

Znatno zanimljivi bio je drugi duel te grupe, u kojoj je Slovan savladao Bešiktaš sa 4:2.

Slovaci su poveli preko Šporara u 14. minutu, Adem Ljajić je poravnao u 29, da bi autogolom Božikova u 45+1. Turci preokrenuli.

Ipak, novim golom Šporara u 58, te pogocima Ljubičića u 90+3. i Mohe u 90+4, slovački šampion je došao do tri boda.

U grupi I, Gent je pobedio Sent Etjen sa 3:2. David je bio strelac u drugom i 43, a treći pogodak za domaće bio je autogol Perina u 64.

Za Zelene su pogađali Kazri u 38. i Kaminski autogolom u 75.

Volfsburg je pobedio Oleksandriju kod kuće 3:1. Arnold u 20, Mehmedi u 24. i Brekalo u 57. pogodili su za Vukove, dok je jedini gol za Ukrajince postigao Banada u 66.

Pogledajte rezultate i tabele grupa Lige Evrope.