Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images

03.10.2019 | 22.52 > 22:56

Gol i asistencija SMS za preokret, Martineli briljirao

Arsenal FC

Fudbaleri Lacija pobedili su Ren na svom terenu, u drugom kolu grupe E Lige Evrope, rezultatom 2:1, a najzaslužniji za preokret Lacijala bio je Sergej Milinković-Savić.

Sergej Milinković-Savić

Paolo Bruno/Getty Images for Lega Serie A

Gosti su poveli u 55. minutu golom Morela, ali je zatim na scenu stupio srpski vezista, koji meč počeo na klupi, i golom i asistencijom doneo trijumf nebeskoplavima.

Najpre je Sergej u 63. iskoristio asistenciju Luis Alberta i preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio dalji ugao, da bi u 75. pogodio Ćira Imobilea u glavu, a ovaj sjajnim trzajem zatresao mrežu.

Ekipa Simonea Inzagija sad je druga na tabeli sa 3 boda, koliko ima i Kluž, posle poraza od Seltika (2:0), a Ren je poslednji sa 1. Lider je Seltik sa 4.

Fudbaleri Arsenala pobedili su Standard Lijež na svom terenu u drugom kolu grupe F Lige Evrope rezultatom 4:0.

Tobdžije su protiv Belgijanaca igrale u izmenjenom i veoma mladom sastavu, ali ih to nije sprečilo da upišu ubedljiv trijumf.

Martineli

Julian Finney, Getty Images

Martineli

Najzaslužniji za to bio je 18-godišnji Brazilac Martineli, koji je postigao dva gola i upisao jednu asistenciju.

Letošnje pojačanje Arsenala pogodilo je mrežu gostiju u 13. minutu, posle centaršuta Kirana Tirnija, i 16. kad se sjajno snašao u šesnaestercu i pogodio dalji ugao.

Posle 22. minuta bilo je 3:0, a mrežu je zatresao Vilok, da bi konačan rezultat postavio Dani Sebaljos u 57. na dodavanje raspoloženog Martinelija.

Ekipa Unaija Emerija ima maksimalnih 6 bodova i prva je u grupi. Standard ima 3, kao i Ajntraht Frankfurt posle trijumfa nad Vitorijom Gimaraeš 1:0.

U grupi A Sevilja je golom Čičarita pobedila Apoel kod kuće sa 1:0 i sačuvala stoprocentan učinak. Kiprani, sa druge strane, ostaju bez boda.

U drugoj utakmici, Karabag je savladao Dudelanž na strani sa 4:1, a meč je obeležio prekid zbog drona.

Hetafe je kao gost savladao Krasnodar, u grupi C, rezultatom 2:1. Oba pogotka za Špance dao je Anhel, u 36. i 61. minutu, da bi počasni gol za ruski tim postigao Ari u 69.

U drugoj utakmici grupe, Trabzon i Bazel su remizirali 2:2. PArmak u 26. i Sosa u 78. pogađali su za domaće, dok su za goste precizni bili Vidmer u 20. i Okafor u 80.

U grupi D, PSV je kao gost bio ubedljiv protiv Rozenborga sa 4:1, dok je Sporting savladao LASK kod kuće sa 2:1.

U okviru grupe B, Malme i Kopenhagen remizirali su 1:1, a meč Lugana i kijevskog Dinama završen je bez golova.

Pogledajte rezultate i tabelu Lige Evrope.