Pepe spasao Arsenal, preokret Seltika

Europa League 24. okt 201922:51 > 23:09
Michael Regan, Getty Images

Odigrani su svi mečevi trećeg kola grupne faze Lige Evrope. Arsenal je uz dosta sreće i veliku dramu ipak uspeo da dođe i do treće pobede, pošto je na svom terenu savladao Gimaraeš posle preokreta 3:2.

Gosti iz Portugalije dva puta su vodili na Emirejtsu golovima Edvardsa u devetom i Duartea u 37. minutu. Prvo izjednačenje za Tobdžije doneo je Martineli u 32. minutu, a drugo tek Pepe u 80. minutu iz slobodnog udarca. Isti igrač, koji je najskuplje pojačanje Arsenala u istoriji, doneo je pobedu u trećem minutu nadoknade i to ponovo iz slobodnog udarca. U istoj Grupi F Ajntraht je kod kuće savladao Standard 2:1. Golove za bundesligaša za kojeg su igrali Kostić i Gaćinović od starta, postigli su Abraham i Hintereger. Za Standard čije boje su branili Duje Čop i Gojko Cimirot, postigao je gol Marokanac Amala. Na tabeli grupe Arsenal je prvi sa devet, Ajntraht ima šest, Standard tri i Gimaraeš nema bod.

Seltik je posle preokreta savladao Lacio 2:1. RImljani su do prednosti došli u 40. minutu preko Lazarija, a preokret su doneli Kristi u 67. i Žilijen u 89. minutu. U drugom meču Grupe E Kluž je u gostima savladao Ren 1:0 golom Deaka u devetom minutu. Posao im je bio olakšan crvenim kartonom Mendija već u petom minutu, a u 28. Nijang je promašio penal. Praktično su sve nade ugašene u 46. minutu kada ja Kamavinga dobio crveni karton i Ren je ostao sa dva igrača manje. Seltik je lider sa sedam bodova, Kluž ima samo bod manje. Lacio je treći sa tri i Ren na začelju ima bod.

Ostali rezultati: Sevilja – Dudelanž 3:0 (Grupa A), Dinamo Kijev – Kopenhagen 1:1, Malme – Lugano 2:1 (Grupa B), Hetafe – Bazel 0:1, Trabzon – Krasnodar 0:2 (Grupa C), PSV – LASK 0:0, Sporting – Rozenborg 1:0 (Grupa D)