Sadik: Partizan me je preporodio, sve dugujem njemu

Europa League 23. nov 201916:37 > 16:39
FK Partizan

Fudbaler Partizana Umar Sadik rekao je za klupski sajt posle pobede nad Javorom 6:2 u Superligi Srbije da je ekipa Javora igrala otvoreno i ofanzivno.

Nigerijac je protiv Javora postiga tri gola.

„Bilo je izuzetno teško za igru posebno u prvom poluvremenu jer ne samo da je bilo hladno već je i vetar duvao u drugom pravcu i nosio nam loptu u kontra smeru. Tako nas je i iznenadio gol Javora u drugom minutu utakmice, ali naša sreća je da smo mi ekipa koja ima karakter i koju ovakvi golovi ne preseku. Takođe, Javor je igrao otvoreno i ofanzivno i samim tim smo i mi mogli da realizujemo naše šanse„, rekao je Sadik i nastavio o saradnji sa trenerom Savom Miloševićem:

„Kad sam dolazio u klub rekao sam da sam ovde došao da postanem igrač. Zato sam zahvalan ekipi i ipre svega šefu Miloševiću što za mene imaju strpljenja i što mi uvek iznova daju šansu. Šef mnogo priča sa mnom i uvek mi ukaže kada treba nešto da popravim. Znam da nekada učinak nije sto posto u odnosu na broj šansi, ali i to će se popraviti vremenom. Mene je Partizan preporodio i sve dugujem njemu„.

Partizan očekuje utakmica u Ligi Evrope protiv AZ Alkmara u Hagu, koja je na programu u četvrtak od 18 časova i 55 minuta.

Crno-belima je neophodna pobeda ukoliko žele da ostanu u igri za plasman u narednu fazu takmičenja.

AZ je ozbiljna ekipa koja je pokazala izuzetan kvalitet u Ligi Evrope. Žao mi je što je u Beogradu bilo 2:2 jer bi nam pobeda umnogome olakšala posao. Ipak, to je fudbal. Biće izuzetno teško, ali mi se već sada psihički pripremamo jer znamo da bismo pobedom bili na korak ka proleću u Evropi. Da li to stvara pritisak? Svakako sa jedne strane, ali sa druge podiže naš nivo. Ovaj tim je mnogo napredovao i mislim da naše vreme tek dolazi„, zaključio je Sadik.