Getty Images/Stuart Franklin

28.11.2019 | 18.45 > 18:47

Hetafe i Krasnodar odlučuju o prolazu

Fudbaleri Krasnodara pobedili su Bazel na svom terenu sa 1:0 u petom kolu grupe C Lige Evrope i u poslednjoj rundi će u direktnom duelu protiv Hetafea igrati za plasman u nokaut fazu.

Getafe

Denis Doyle/Getty Images

Ruski tim uoči tog meča ima devet bodova, jednako koliko i španski predstavnik posle trijumfa u Turskoj nad Trabzonom (1:0).

Bazel je i pre ovog kola obezbedio plasman dalje sa 10 bodova, dok je Trabzon odavno bez šansi uz samo jedan poen.

Duel u Krasnodaru rešen je u 72. minutu, kad je Ari postigao gol iz penala i time krunisao znatno bolju igru domaćeg tima za koji je Uroš Spajić odigrao ceo meč.

Bazel je u poslednjim trenucima imao šansu da izbegne poraz, ali je Afimiko Pululu glavom šutirao pored stative.

Na kraju su Rusi ostali sa desetoricom igrača zbog isključenja Arija u nadoknadi vremena.

Kad je reč o meču Trabzona i Hetafea, španski sastav je upisao vredna tri boda zahvaljujući Haimeu Mati. Iskusni napadač je u 50. minutu iskoristio asistenciju Kenedija i zatresao mrežu.

Mogao je Hetafe i do ubedljivijeg trijumfa, a najbolje šanse propuštao je Horhe Molina.

Nemanja Maksimović nije bio u pobedničkom timu zbog povrede.