Sebastian Widmann/Bongarts/Getty Images

28.11.2019 | 21.05 > 21:09

"Kuva" se u LE, Roma i Porto imaju šansu za prolaz

U četvrtak od 19 časova igralo se deset mečeva petog kola grupne faze Lige Evrope, a ogromne pobede u borbama za plasman u nokaut fazu ostvarile su ekipe Rome, Volgfsburga, Porta i Borusije Mehengladbaha. Gol za pobedu postigao je i Adem Ljajić u dresu Bešiktaša.

Edin Džeko, Aleksandar Kolarov

Paolo Bruno/Getty Images

Roma je u Istanbulu bila bolja od Bašakšehira sa 3:0 i golovima Veretua, Klajverta i Džeka došla do ogromna tri boda. U drugom meču grupe J Borusija Mehengladbah je u gostima pobedila Volfsberger sa 1:0 golom Štindla. Mehengladbah i Roma sada imaju po 8 poena, dok je Bašakšehir osvojio 7, a Volfsberger je sa 4 boda bez šansi za drugu fazu. U poslednjem kolu igraju Mehengladbah i Bašakšehir u Nemačkoj, dok se na Olimpijskom stadionu u Rimu sastaju „Vučica“ i Volfsberger.

Bešitkaš je u duelu otpisanih pobedio sa 2:1 Slovan u Istastanbulu, posle preokreta – Danijel je doveo Slovake u vođstvo u 35. minutu, a Roko je izjednačio u 75. Adem Ljajić doneo je pobedu domaćima iz penala u 90+2. minutu. Dva tima koja idu dalje iz grupe K su Braga i Vulvsi, a oni su remizirali 3:3 u Portugalu. Braga je vodila golom Horte, a potom je engleski prestavnik došao do 3:1 golovima Himenesa, Doertija i Traorea, a bod domaćima doneli su Paulinjo i Franseržo, koji je izjednačio u 79. minutu.

CSKA je u Moskvi remizirala sa Ludogorecom 1:1, ali to neće biti dovoljno „Armejcima“ za prolaz jer su poslednji na tabeli grupe H sa svega dva boda. Espanjol, koji je igrao 2:2 sa Ferencvarošom u Mađarskoj, obezbedio je plasman sa 11 bodova, dok će se za drugu poziciju u direktnom duelu u Bugarskoj boriti Ludogorec i Ferencvaroš. Bugari imaju bod više, pa će proći u slučaju remija.

U Roterdamu su remizirali Fejnord i Rendžers 2:2. Holanđani su poveli golom Tornstre, a škotska ekipa je preokrenula golovima Morelosa. Bod domaćima i teoretske šanse za plasman u nokaut fazu doneo je golom Sinistera.

U drugom meču te grupe Porto je u Švajcarskoj porazio Jang Bojse sa 2:1 preokretom u finišu meča. „Žuti“ su vodili golom Fasnahta od šestog minuta, a Abubakar u 76. i 79. minutu doneo je važne bodove portugalskom predstavniku.

Rendžers je jedini tim na tabeli grupe G sa 8 bodova, po 7 imaju Porto i Jang Bojs, dok Fejnord ima 5 i posle remija je otao sa minimalnim šansama za prolaz. U poslednjem kolu igraju tim Stivena Džerarda i Jang Bojs, odnosno Porto i Fejnord.

Volfsburg je u grupi I sa 1:0 u gostima pobedio ukrajinsku Aleksandriju, a sada je jasno da će u drugu fazu iz te grupe upravo „Vukovi“ i belgijski Gent. Gent je u svom meču petog kola remizirao bez golova u Gentu.

Partizan je u Hagu u meču sa AZ Alkmarom doživeo pravi krah i ostao bez šansi za plasman u drugu fazu takmičenja.