Getty Images/Stuart Franklin

29.11.2019 | 00.18 > 00:20

Emeri: Otkaz? Mislim samo o utakmici

Arsenal FC

Menadžer Arsenala Unai Emeri rekao je posle poraza od Ajntrahta da ne razmišlja o potencijalnom otkazu, već je fokusiran na naredni meč.

Unai Emery

Harriet Lander/Getty Images

Tobdžije se nalaze u teškoj situaciji. Na poslednjih sedam utakmica nisu slavili, računajući i poslednji poraz od Ajntrahta u Ligi Evrope (1:2).

Navijači na Emirejtsu su uputili Špancu poruku da je vreme da ode, ali Emerija ta tema ne dotiče previše.

"Ne razmišljam o svojoj budućnosti, mislim samo o narednoj utakmici", kazao je on.

Arsenal imao vođstvo na poluvremenu, preko Omabejanga, ali je dozvolio gostima da preokrenu i slave.

"Izgubili smo kontrolu na 15 minuta i oni su to kaznili, posle se i Mustafi povredio... Nije bilo naše veče, želeli smo da izgradimo sa navijačima posebnu konekciju. Pobeda nam je bila neophodna zbog samopouzdanja, ali smo propustili šansi. Na sreću, već imamo dovoljno bodova da budemo prvi", dodao je Španac.

Klub iz Londona lider je grupe F sa 10 bodova i praktično je osigurao plasman u nokaut fazu.

Do toga neće doći samo ako izgubi sa više od četiri razlike od Standarda u poslednjem kolu i Ajntraht savlada Gimaraeš u drugoj utakmici grupe.