Getty Images/Stuart Franklin

20.02.2020 | 20.50 > 20:52

Remi Junajteda, Kostić strelac, Ajaks pao u Španiji

Fudbaleri Mančester Junajteda remizirali su sa Klub Brižom na strani u prvom meču 1/16 finala Lige Evrope rezultatom 1:1.

Entoni Marsijal

Dean Mouhtaropoulos Getty Images

Oba pogotka u Belgiji viđena su u prvom poluvremenu, a prvi su do vođstva stigli domaći.

U 15. minutu je Simon Minjole ispucao loptu na pola, tamo je došlo do loše komunikacije defanzivaca Junajteda, što je Emanuel Denis iskoristio i lobovao istrčalog Serhija Romera.

Crveni đavoli nisu dugo čekali na poravnanje. Igrao se 36. minut, kad je Antoni Marsijal na polovini pretrčao rivala i potom rutinski poslao loptu u mrežu.

Ubrzo je Francuz mogao da donese preokret gostima, ali je njegov udarac u 43. minutu završio na stativi.

U drugom poluvremenu je Briž bio bliži trijumfu, međutim, u obe situacije je Denis bio neprecizan u završnici.

Ajntraht je u Frankfurtu bio neumoljiv protiv Salcburga i praktično već u prvom meču obezbedio prolaz dalje, uz pogodak srpskog reprezentativca Filipa Kostića - 4:1.

Duelom na Komercbank areni dominirao je Japanac Diači Kamada, strelac het-trika, a potvrdu na trijumf stavio je srpski reprezentativac Filip Kostić.

Kamada je mrežu Bikova tresao u 12, 43. i 53, dok je Kostić bio precizan u 56.

Počasni pogodak za goste dao je Hvang He-Čan iz penala u 84.

Inter je na strani savladao Ludogorets 2:0, a debitantski gol za Neroazure dao je Kristijan Eriksen.

Vezista koji je nedavno stigao iz Totenhema se u 71. minutu upisao u strelce udarcem sa ivice šesnaesterca, na dodavanje Romelua Lukakua.

Lukaku je kasnije krunisao dobru igru golom iz penala u nadoknadi vremena.

Hetafe je na svom terenu bio bolji od Ajaksa rezultatom 2:0. Dejverson je u 38. minutu doneo španskom timu, da bi Kenedi u 90+3. postavio konačan rezultat i doneo veliku prednost uoči revanša u Amsterdamu.

Ajaks je odigrao jednu od najlošijih utakmica u sezoni, pošto za 90 minuta nije uputio nijedan udarac u okvir gola protivnika.

Dušan Tadić proveo je svih 90 minuta u redovim gostiju.

Sevilja je pogotkom Jusef El Nesirija u 83. minutu izborila remi na gostovanju Klužu, pošto je prethodno Ćiprian Deak u 59. iz penala doveo domaće do prednosti - 1:1.

Šahtjor je sa 2:1 dobio Benfiku u Ukrajini. Alan Patrik u 56. i Viktor Kovalenko bili su strelci za Rudare, dok je jedini pogodak za Orlove dao Pici iz penala u 67.

Sporting je bio ubedljiviji u duelu sa Bašakšehirom - 3:1. Sebastijan Koates u trećem, Andraž Šporar u 44. i Lućano Vijeto 51. pogađali su gol Turaka, za koje je strelac bio Edin Višća iz penala u 77.

Meč Kopenhagena i Seltika završen je bez pobednika 1:1. Eduard je bio strelac za Škote u 14, a Dame Endoje za Lavove u 52. minutu.

Danci su mogli i do trijumfa u nastavku, ali je Jens Stage promašio penal u 79.

Revanš mečevi igraju se narednog četvrtka.