Minimalac Arsenala, preokret Rendžersa, siloviti Vulvsi

Odigrano je još osam mečeva šesnaestine finla Lige Evrope. Arsenal je slavio u Pireju protiv Olimpijakosa, a pobede su još ostvarili Bazel, Roma, Bajer, Rendžers, Volfsburg i Vulverhempton, dok je nerešeno bilo u Alkmaru između AZ i LASK.

Alexandre Lacazette

Richard Heathcote/Getty Images

Mikel Arteta je izveo skoro pa najjači sastav Tobdžija u Pireju. Ali malo je reći da je do pobede londonski tim došao posle dosta muka. Ipak, njih je prekratio Aleksandr Lakazet, pogotkom u 81. minutu. Tom pogotku prethodila je sjajna akcija Obamejanga i Sake, koji je ubacio oštru loptu u peterac i Francuzu servirao gol na tacni. To je bio i jedini gol i Arsenal je stekao lep kapital pred revanš na Emirejtsu.

Najzanimljiviji meč u terminu od 21 čas odigran je u Glazgovu. Braga je vodila 2:0 golovima Franserđa u 11. i Ruiza u 59. minutu. Međutim, Rendžersi se nisu predali i priredili su menadžeru Stivenu Džerardu i navijačima na Ajbroksu jednu od najlepših noći ove sezone. Sin legendarnog Georgea Hadžija Janis postigao je dva gola, od čega onaj pobedonosni u 82. minutu iz slobodnog udarca, a gol za 2:2 postigao je Aribo.

Najubedljiviju pobedu ostvario je Vulverhempton na svom terenu protiv Espanjola 4:0, a Dijogo Žota postigao je het-trik. Preostali gol, drugi na meču, ujedno i najlepši delo je Rubena Neveša. Veliki kapital ali u gostima ostvario je Bazel, koji je 3:0 slavio u Nikoziji protiv APOEL. Za domaćina igrali su Andrija Pavlović i Uroš Matić.

Bajer je u Leverkuzenu savladao Porto 2:1, a isti rezultat bio je na meču još jednog bundesligaša Volfsburga i Malmea. Roma je golom Peresa slavila protiv Genta na Olimpiku 1:0, a jedini meč bez pobednika odigran je u Alkmaru, gde je AZ golom Kupmajnersa iz penala u 87. minutu došao do 1:1 protiv novopečenog lidera austrijske Bundeslige LASK.