Ovo je antifudbal: Hetafe i Ajaks igrali 43 minuta

Europa League 21. feb 20200:47 > 0:58
Denis Doyle/Getty Images

Hetafe je pobedio Ajaks u prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope 2:0, ali je meč obeležilo mnogo prekida i seckanja igre.

Pre meča se znalo da Ajaks nipošto ne bi smeo da dozvoli da ekipa iz predgrađa Madrida nametne svoj način igre. A on bukvalno davi protivnika. Kopljanici su upravo to dozvolili i za rezultat su imali nula upućenih šuteva u okvir gola. Svega dva su imali van okvira gola i to tek u drugom poluvremenu.

Nije bilo mučno samo ekipi iz Amsterdama, već i verovatno velikoj većini fudbalske publike. Španci su u potpunosti vršili opstrukciju igre, a kao rezultat toga je izmereno svega 43 minuta aktivne igre!? Dakle, manje od polovine ukupnog vremena.

Ipak, najmanje će o tome da razmišljaju u Hetafeu. Oni su ostvarili sjajan rezultat i sa velikim kapitalom dočekuje revanš u Amsterdamu.