LE: Višća i Aleksić odveli Bašakšehir u osminu finala!

Europa League 27. feb 202020:39 > 21:28
Aitor Alcalde Getty Images Sport

Bašakšehir je prošao u osminu finala Lige Evrope, gde neće biti Porta, AZ Alkmara, Espanjola...

Duel turskog tima i Sportinga iz Lisabona na kraju je otišao u produžetak, pošto je nakon 90 minuta bilo 3:1, baš kao i u Portugalu u prvom meču.

Škrtel je postigao prvi gol za domaće, Danijel Aleksić je sjajnim golom iz slobodnog udarca povisio na 2:0.

Lusijano Vijeto je vratio Sporting u život, ali je Edin Višća golom u poslednjem minutu izborio produžetak. Upravo je reprezentativac BIH bio junak u dodatnih 30 minuta, pošto je u 119. minutu bio precizan iz penala za konačnih 4:1.

Roma je na gostovanju Gentu izborila 1:1, i zahvaljujući pobedi u prvom meču od 1:1 plasirala se među najboljih 16.

Džonatan Dejvid je u 25. minutu doneo prednost belgijskom timu, ali je Džastin Klajvert samo četiri minuta kasnije postigao zlata vredan gol za Romu.

Leverkuzen je ukupnim skorom 5:2 eliminisao Porto, u revanšu je bilo 3:1, za Nemce.

Protivnik Partizana u grupnoj fazi, AZ Alkmar ispao je od austrijskog LASK, dvostruki strelac u pobedi od 2:0 bio je Marko Raguž.

Espanjol je stigao do utešne pobede nad Vulverhemptonom od 3:2, nakon što je prvi duel izgubio sa ubedljivih 4:0.

Bazel je i u revanšu savladao APOEL sa 1:0, ukupno je bilo 4:0. Volfsburg u revanšu nije imao problema sa Malmeom, bilo je 3:0, prvo gol postigao je hrvatski reprezentativac Josip Brekalo.