Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images

12.03.2020 | 20.44

LE: Dominacija Junajteda, Bazel siguran, Višća strelac

Bazel i Mančester junajted stekli su prednost kao gosti u prvom mečevima osmine finala Lige Evrope. Višća u finišu doneo pobedu Bašakšehiru protiv Kopenhagena.

Manchester United

UEFA - Handout, Getty Images Sport

Fudbaleri Mančester junajteda slavili su na gostovanju LASK u prvom meču osmine finala Lige Evrope rezultatom 5:0.

Pred praznim tribinama Junajted je poveo golom Odiona Igala nakon 28. minuta igre. Bruno Fernandeš je povukao kontranapad, pronašao Igala koji se odlično izborio za pozicijiu i odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora za 1:0.

Na 2:0 gosti iz Mančestera su povisili u 58. minutu. Ovoga puta Igalo je bio u ulozi asistenta, a gol je postigao odlični Danijel Džejms.

Igrao se 82. minut kada je nakon lepo građene akcije, Fred uočio usamljenog Huana Matu, a ovaj iz kaznenog prostora pogađa za 3:0.

Tu nije bio kraj dominacije Junjateda. Mejson Grinvud pogodio je mrežu domaćih u drugom minutu nadoknade, sedam minuta nakon ulaska na teren, a nepun minut kasnije Andreas Pereira postigao je gol za konačnih 5:0.

Tri gola prednosti na gostovanju Ajntrahtu stekao je Bazel.

Gosti su poveli u 27. minutu preko Samjuela Kampa koji je kod drugog gola upisao asistenciju za Kevina Bua koji je u igru ušao samo pet minuta ranije.

Fabijan Frej postavio je konačan rezultat u 85. minutu.

Filip Kostić odigrao je ceo meč za Ajntraht, a Mijat Gaćinović zamenjen je u 78. minutu.

Bašakšehir je na svom terenu savladao Kopenhagen i to sa bele tačke u finišu meča.

Pao je Demba Ba u kaznenom prostoru Kopenhagena, a sudija je prvo pokazao da se igra nastavi da bi ipak pregledao snimak i pokazao na belu tačku.

Siguran izvođač penala bio je Edin Višća.

Revanš mečevi trebalo bi da budu odigrani 19. marta.