15.04.2020 | 13.45 > 13:52

Santos suspendovan zbog napada na policajca

Fudbaler Kopenhagena Majkl Santos kažnjen je suspenzijom na tri utakmice pod okriljem Evropske fudbalske unije zbog napada na policajca tokom utakmice Lige Evrope sa Seltikom u februaru.

Michael Santos

Catherine Ivill/Getty Images

Protiv urugvajskog napadača je policija podigla optužnicu pošto je gurnuo policajca tokom proslave gola Pepa Bila u 85. minutu utakmice, u kojoj je danski klub slavio 3:1. Bio je to revanš meč osmine finala Lige Evrope koji je odigran 27. februara.

U trenutku kada se incident dogodio policajac je pokušavao da spreči Santosa da se dodatno približi gostujućim navijačima na „Seltik parku“.

Disciplinska komisija je odlučila da suspenduje Santosa na tri utakmice u klupskim takmičenja UEFA za koje bi imao pravo nastupa“, stoji u saopštenju vladajućeg tela evropskog fudbala.

Kopenhagen je ukupnim rezultatom 4:2 eliminisao Seltik, a u prvoj utakmici osmine finala je poražen od Bašakšehira u Istanbulu 1:0, pre nego što je zbog pandemije koronavirusa Liga Evrope prekinuta.