06.08.2020 | 20.51

LE: Sevilja nadigrala Romu, Bajer ide na Inter

Fudbaleri Sevilje i Bajer Leverkuzena obezbedili su plasman u četvtrtfinale Lige Evrope – Andalužani su na neutralnom terenu u Duizburgu savladali Romu sa 2:0, dok je Bajer bio bolji od Rendžersa 1:0, nakon što je u prvoj utakmici igranoj 12. marta slavio sa 3:1.

Sevilla FC

Getty Images/Fran Santiago

Okampos je odlično šutirao, Kounde je pogodio prečku i bilo je jasno da je Sevilja bolji tim, što je i materijalizovala u 22. minutu – Banega je dodao loptu do Serhija Reguliona, koji solo prodorom ulazi u šesnaesterac pored neshvatljivo statičnih Rimljana i iskosa sa leve strane šalje loptu u mrežu.

U 44. minutu Sevilja je izvela savršenu kontru, Okampos je odradio glavni deo posla, a En Nesiri je sa pet metara poslao loptu u prazan gol.

Udarci Mhitarijana i Džeka bili su jedine iole vredne situacije iz kojih je Vučica mogla do gola, a na drugoj strani je Okampos na startu drugog poluvremena imao odličnu priliku.

Srpski fudbaler Aleksandar Kolarov dobio je žuti karton u završnici prvog poluvremena i zamenjen je u 78. minutu.

Bajer je i pre revanša već viđen u četvrtfinalu, a tim iz Leverkuzena to je potvrdio i pobedom kod kuće. Strelac je bio Musa Dijabi u 51. minutu, i to posle dubinskog i vrlo preciznog dodavanja Arangiza.

U četvrtfinalu će Sevilja igrati sa boljim iz okršaja Olimpijakos – Vulverhempton (prvi meč u Atini 1:1), dok Bajer ide na Inter.