Vulvsi ušli u evropsko četvrtfinale posle 48 godina

Poznati su svi četvrtfinalisti Lige Evrope. Posle Sevilje, Bajera, Intera, Mančester Junajteda, Kopenhagena i Šahtjora među osam najboljih plasirali su se Vulverhempton i Bazel.

Wolverhampton Vonderers

Laurence Griffiths/Getty Images

Ispostaviće se da je najneizvesnije bilo u Vulverhemptonu. Posle pirejskih 1:1 Vulvsi su ušli kao veliki favoriti. Koliko god da je ekipa Nuna Espirita Santa odlično takmičarski pripremljena, što već dve godine pokazuje u Premijer ligi, ona ipak nema iskustvo u kontinentalnim takmičenjima. Ipak, imali su sreće da su došli do ranog gola pošto je Raul Himenes u devetom minutu realizovao penal. Kamara je u 29. minutu doneo izjednačenje, ali posle konsultacija sa VAR gol je poništen zbog ofsajda.

Trudio se Olimpijakos, za koji je od 46. minuta zaigrao i Lazar Ranđelović. Ali Vulvsi su se odlično branili i čekali priliku iz kontri. Na kraju Engleski tim je sačuvao minimalnu prednost i tako izborio prvo četvrtfinale u evrokupovima još od 1972. kada je igrao u finalu Kupa UEFA protiv Totenhema. Sada će se u borbi za polufinale Vulverhempton sastati sa Seviljom.

Bazel je već posle prvog meča u Frankfurtu završio posao, pošto je slavio 3:0, a i u drugom je savladao Ajntraht minimalnim rezultatom. Jedini gol postigao je Fraj. Za švajcarsku ekipu na golu je svih 90 minuta proveo Đorđe Nikolić. Bazel će se u četvrtfinalu sastati sa Šahtjorom.