Bruno sa bele tačke odveo Đavole u polufinale LE

Europa League 10. avg 202023:38 > 23:48
Jan Kruger Getty Images Sport

Mančester Junajted pobedio je u četvrtfinalu Lige Evrope Kopenhagen 1:0 u meču odigranom u Kelnu i posle tri godine obezbedio plasman u polufinale ovog takmičenja.

Tim koji je već slavio u ovom takmičenju 2017. kada ih je sa klupe vodio Žoze Murinjo, imao je velike probleme protiv ekipe koja je u Ligu Evrope ušla pošto je ispala u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona od Crvene zvezde. Junajted je doduše postigao gol u predviđenih 90 minuta, tačnije u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena. Ali on je opravdano poništen zbog ofsajda Grinvuda i to tek posle intervencije VAR. Velika šteta, jer je Grinvud sjajno šutirao iskosa i uz pomoć stative, izuzetno preciznim udarcem, savladao Jonsona.

Ekipa Ole Gunara Solšera zaista je dominirala. Ukupno su uputili 26 šuteva, od čega 14 u okvir gola, dok je Kopenhagen imao samo devet udaraca i nijedan u okvir. Ipak, uspeo je danski predstavnik, koji je ove sezone prepustio titulu Mitjilendu, da izbori produžetak. Ali posle samo pet minuta dosuđen je penal, posle duela Bjelanda i Marsijala, u kojem se danski štoper oslonio na Francuza, koji je pao u srcu šesnaesterca. Precizan sa bele tačke bio je Bruno Fernandeš. Gol za pobedu i plasman u polufinale evropskog takmičenja, koje je poslednje osvojio velikan sa Old Traforda.

Rival u polufinalu Junajtedu biće pobednik duela Vulverhempton – Sevilja, koji se igra u utorak. Polufinala su na programu u nedelju i ponedeljak.