Sevilja i Šahtjor u polufinalu Lige Evrope!

Europa League 11. avg 202022:51 > 22:55
Friedemann Vogel/Pool via Getty Images

Fudbaleri Sevilje i Šahtjora kompletirali su listu učesnika polufinala Lige Evrope.

Sevilja je u Duizburgu pobedila Vulverhempton rezultatom 1:0 i u borbi za plasman u finale zakazala duel sa Mančester Junajtedom, dok je prvak Ukrajine u Gelzenkirhenu bio ubedljiv protiv Bazela 4:1. Šahtjor se u polufinalu sastaje sa Interom iz Milana.

Ekipa iz Andaluzije dominirala je protiv engleskog predstavnika, ali je imala i mnogo sreće.

Naime, pitanje je kako bi se meč završio da je Raul Himenez u 13. minutu realizovao jedanaesterac za Vulvse. Meksikanac je zaista loše šutirao i golman Sevilje Bono je zaustavio njegov udarac.

Španci su do kraja meča imali čak 73 odsto loptu u svom posedu, 17 udaraca ka golu u odnosu na šest rivala, a čovek odluke bio je Lukas Okampos.

Argentinac je u 88. minutu odlično reagovao na centaršut Banege i glavom loptu poslao u dalji ugao gola Ruija Patrisija. Bio je to njegov 17. pogodak u sezoni.

Sevilja i Mančester Junajted se sastaju 17. avgusta u Kelnu.

Za razliku od Andalužana, Šahtjor je bez većih poteškoća eliminisao Bazel. Ukrajinci su već polovinom prvog poluvremena vodili sa 2:0 golovima Moraeša u drugom minutu posle greške srpskog golmana Đorđa Nikolića i Tajsona u 22. minutu.

Alan Patrik je iz penala povisio prednost Šahtjora na 3:0, Dodo je u 88. postigao i četvrti pogodak, da bi Van Volfsvinkel u nadoknadi upisao počasni gol za švajcarski tim.

Inter i Šahtjor će polufinalni meč odigrati 16. avgusta u Diseldorfu.