Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images

16.09.2020 | 22.44 > 22:54

Radosavljević junak Farana na putu ka istoriji

Odigrana su tri meča drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Samo jedan domaćin je pobedio i to Toršavn koji je posle boljeg izvođenja jedanaesteraca savladao velški TNS 1:1 (5:4) i prvi put u istoriji izborio plasman u treće kolo kvalifikacija nekog evropskog takmičenja.

Uega Europa League

Farani su poveli golom Pržibilskog u 47. minutu. Imali su domaći vođstvo do 81. minuta kada je Smit doneo egal. Prednost TNS doneo je Ebi u 112. minutu i delovalo je da će Velšani uspeti da se probiju do trećeg kola. Ipak, u sam smiraj utakmice rođeni Beograđanin Stefan Radosavljević sada mladi reprezentativac Farskih Ostrva postiže pogodak u trećem minutu nadoknade i izborio penal rulet. Velšani su i na njemu stekli prednost zbog promašaja Pržibliskog u četvrtoj seriji. Međutim, strelac vodećeg gola za goste Ebi promašio je u petoj seriji. Potom je Radosavljević ponovo doneo potpuno poravnanje, da bi odluka pala u šestoj seriji. Redmond je promašio a Pingel pogodio za istorijski uspeh Toršavna a u tom trećem kolu očekuje ih pobednik duela CSKA Sofija - BATE.

U ostala dva meča Viljem II očekivano je razbio luksemburški Nidekorn u gostima 5:0, dok je Leh pomalo iznenađujuće lako slavio u Švedskoj protiv Hamarbija. Viljem II igraće u trećem kolu protiv pobednika duela Linkoln - Rendžers, a Leh protiv pobednika meča OFI - Apolon.