Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images

17.09.2020 | 22.21 > 23:41

Ibra i Hakan pogurali Milan preko Šamroka

AC Milan

Milan je uspešno započeo kvalifikacije za Ligu Evrope pobedom u Irskoj nad Šamrok Roversima 2:0 i tako obezbedio učešće u trećem kolu kvalifikacija.

Zlatan Ibrahimović

Marco Luzzani/Getty Images

Milan je poveo u 23. minutu posle sjajne akcije i odličnog dodavanja Hakana Čalhanoglua rutinerski je završio, u svom stilu Zlatan Ibrahimović. Odličnu partiju Čalhanoglu je efektnim golom u 67. minutu za sigurnih 2:0. Za Milan su u samoj završnici zaigrali novopridošli Braimi Dijas u 83. i Sandro Tonali u 84. minutu. Milan će se u trećem kolu kvalifikacija sastati sa norveškim Bodo Glimtom i biće domaćin.

Vojvodina je dobila rivala u trećem kolu kvalifikacija. To će biti Standard iz Liježa, koji je bio bolji od velškog Bala Tauna 2:0 golovima Avenatija iz penala i Amale. Meč će se narednog četvrtka igrati u Liježu.

Protivnika je dobio i splitski Hajduk, koji je ranije bio bolji od Renove u gostima. Galatasaraj će biti poslednja prepreka ka plej-ofu i to u Istanbulu, a turski predstavnik je do trećeg kola došao pobedom u gostima nad Nefčijem 3:1. Dvostruki strelac za Galatu bio je Embaje Dijanj, dok je jedan gol postigao Lujindama. Na drugoj strani jedini strelac za Nefči bio je bivši fudbaler Crvene zvezde i Napretka Mamadu Mbođ.

Ostali rezultati staze ligaša: Kaisar - APOEL 1:4, Makabi Haifa - Kairat 2:1, Lokomotiva Tbilisi - Dinamo Moskva 2:1, IFK Geteborg - Kopenhagen 1:2, Teuta - Granada 0:4, OFI - Apolon 0:1, CSKA Sofija - BATE 2:0, Laci - Hapoel Ber Ševa 1:2, Aris - Kolos 1:2, Ventspils - Rozenborg 1:5, Riteral - Slovan Liberec 1:5, Linkoln - Rendžers 0:5, Viking - Aberdin 0:2, Servet - Rems 0:1, Honved - Malme 0:2, Korelejn - Madervel 2:2 (penalima 0:3), Dunajska Streda - Jablonec 5:3, TSC - FCSB 6:6 (penalima 4:5).

Parovi trećeg kola kvalifikacija staze ligaša: Šarlroa - Partizan, Rozenborg - Alanija, Sporting - Aberdin, PSV - Mura, Malme - Lokomotiva Zagreb, Volfsburg - Desna, Fehervar - Rems, Granada - Lokomotiva Tbilisi, Rijeka - Kolos, Sent Galen - AEK, LASK - Dunajska Streda, Milan - Bodo Glimt, Škendija - Totenhem, Standard - Vojvodina, Rostov - Makabi Haifa, Viljem II - Rendžers, Apolon - Leh, Bešiktaš - Rio Ave, FCSB - Slovan Liberec, Hapoel Ber Ševa - Madervel, Kopenhagen - Pijast, Bazel - Anortozis, Galatasaraj - Hajduk, Viktorija Plzenj - Senderijske, APOEL - Zrinjski, CSKA Sofija - B36 Toršavn.

Žreb za plej-of Lige Evrope je u petak, a u žrebu staze ligaša biće povlašćen Partizan, kao i Vojvodina koja u žreb ulazi kao par sa Standardom, biće takođe povlašćena jer se Standard zbog ispadanja BATE Borisova popeo na lestvici i upao u grupu povlašćenih timova. Među potencijalnim protivnicima je i par u kojem je i sedmostruki šampion Evrope Milan, kao i Rijeka, dok će u grupi povlašćenih timova biti Hajduk, Lokomotiva i Mura zbog svojih rivala Galatasaraja, Malmea i PSV.

U stazi šampiona, što veoma interesuje navijače i predstavnike Crvene zvezde, bilo je zanimljivih rezultata. Sileks je na svom terenu u Severnoj Makedoniji poražen od šampion FS Kosova Drite 2:0 golovima Gerbešija sa penala u 48. i Limanija u 80. minutu. Finski KuPS je na penale elininisao Slovan, koji je poveo u produžetku golom Medveda u 111. minutu. Međutim, Judo je u 120. uspeo da poravna i izbori penale, posle kojih su Finci bili uspešniji i prošli u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Ostali rezultati staze šampiona: Ararat - Fola Eš 4:3, Flora - KR Rejkjavik 2:1, Kona Ki - Dinamo Tbilisi 0:1, Đurgorden - Evropa 2:1

Parovi trećeg kola kvaliifkacija Lige Evrope staze šampiona: Sarajevo - Budućnost, Šerif - Dandalk, Ararat - Celje, Riga/Tre Flori - Seltik, KuPS - Suduva, Legija - Drita, KI Klaksvik - Dinamo Tbilisi, Đurgorden - Kluž, Linfild/Florijana - Flora.

Žreb za plej-of Lige Evrope je u petak, a u žrebu staze šampiona povlašćena će biti Crvena zvezda, koja može da izvuče sve ekipe koje igraju u trećem kolu kvalifikacija, plus Ludogorec i Tiranu, koji su zahvaljujući žrebu, automatski obezbedili plasman u plej-of rundu.