Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images

17.09.2020 | 22.35 > 22:36

Kraj za Osijek, Bazel slavio na Gradskom vrtu

NK Osijek

Fudbaleri Osijeka eliminisani su u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. Na Gradskom vrtu slavio je Bazel 2:1.

Stadion Gradski vrt

REUTERS/Antonio Bronic

Fudbaleri Bazela savladali su Osijek na Gradskom vrtu rezultatom 2:1 i tako se plasirali u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Bazel je najveći deo posla odradio u prvom poluvremenu u kome je postigao oba gola. Prvi se u strelce upisao Artur koji je mrežu domaćih zatresao u 18. minutu. U 44. je bilo 2:0 a gol je postigao Stoker.

Domaći su uspeli da smanje na 2:1 u 84. minutu preko Majstorovića i da probude nadu da bar mogu do produžetka, ali nisu do kraja meča uspeli da dođu do tog cilja.

Bazel će u trećem kolu igrati protiv Anartozisa.